• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağustostaki atama sayısı
28 Ocak 2012 Cumartesi 16:25

Ağustos'taki atama sayısı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012 yılındaki öğretmen ihtiyacını açıkladı. Şubat ayında 17 bin öğretmen atanacağına göre işte ağustos ayında yapılacak atama miktarı...

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer katıldığı bir televizyon programında öğretmen atamalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Dinçer, 2012 yılında 40 öğretmen ihtiyacının 40 bin olduğunu açıkladı. Dinçer bu açıklama ile Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarındaki sayıyı da vermiş oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimi günlerde Bakan Ömer Dinçer, Şubat ayında 17 bin öğretmen ataması yapılacağını söylemiş, sonra da asıl atamaların ağustos ayında yapılacağını ifade etmişti.

Katıldığı televizyon programında 2012 yılı için öğretmen ihtiyacını 40 bin olarak açıklayan Bakan Dinçer, böylelikle ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarının da bir bakıma sayısını vermiş oldu.

Öte yanda öğretmen ihtiyacı konusunda da bilgi veren Bakan Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın toplam öğretmen ihtiyacının 126 bin civarında olduğunu söyledi.

Bu durumda atama bekleyen 264 bin öğretmen adayı olduğuna göre atama bekleyen her 2 adaydan ancak bir tanesi atanacak...

Milli Eğitim Bakan'ı Ömer Dinçer, katıldığı televizyon programında eğitim fakültelerinden yıllık 43 bin Fen Edebiyat fakültelerini de kattığımız zaman 73 bin mezun oluyor. Bizim bu yıl topam ihtiyacımız 40 bin kişidir dedi. Dinçer, 'Üniversite eğitiminin artık istihdam için yeterli olmadığını da' vurguladı.

Vanda bulunan öğretmenlerin tayin hakkına da değinen Dinçer, Van'daki öğretmenlerin tayin hakkını olumlu bulmuyorum çünkü Van'ın bize itiyacı var. Bunun için tayin hakkını oradaki çocuklara haksızlık olarak görüyorum şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA