• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağralı,Konya Türkiyenin oylarını yükseltti
08 Ekim 2010 Cuma 14:37

Ağralı,'Konya Türkiyenin oylarını yükseltti'

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı referandum sürecinde gösterdikleri büyük çaba başarıdan dolayı Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin İlçe Yönetimlerine bir teşekkür yemeği verdi. Yemekte konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun; Konya olarak r

AK Parti Tanıtım ve MedyadanSorumlu İl Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı, referandum sürecindegösterdikleri yoğun performanstan dolayı koordinatörü olduğu Kulu, Cihanbeylive Altınekin İlçe Yönetimleri’ne bir teşekkür yemeği verdi.

Kule Site Sini Restoran’daki yemeğeKulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AKParti İl Başkan Yardımcıları Ertuğrul Uslu, Mustafa Yazlık, Mustafa Kürkçü,Mustafa Erkuş, Suat Altınsoy ve Necip Çimen ile AK Parti il ve ilçe yönetimkurulu üyeleri katıldı.

AbdullahAğralı; “Kulu Cihanbeyli ve Altınekin’den büyük destek aldık”

Yemeğin açılış konuşmasınıyapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı, anayasa değişikliği içinreferandum öncesi yoğun bir kampanya dönemi geçirdiklerini ve bu yoğun dönemde Kulu,Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerinden büyük destek aldıklarını söyledi. Verilenher bir oyun Konya ve Türkiye için çok değerli olduğunu vurgulayan Ağralı, “Belediyebaşkanı ve ilçe başkanlarımız yanı sıra ilçe yöneticilerimiz canla başla 80 Anayasası’nındeğişmesi için çalıştılar. Bu buluşmayı daha evvel yapmak istiyorduk fakat çokyoğun programlar vardı. Kısmet bugüneymiş. Umuyorum bu yemek programı bizi dahaçok motive edecektir” dedi.

AhmetSorgun; “Konya Türkiye’nin oylarını yükseltti”

Konya’daki 23 köyde geçerlioyların hepsinin “Evet”  olduğunu bundaözellikle Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinin büyük katkısı olduğunu vurgulayan Sorgun,“İkisi Cihanbeyli, ikisi Kulu’da olmak üzere toplam 23 köyümüzde tümü geçerli evetoyu aldık. Tabi biz çalıştık böyle oldu ifadesi çok yanlış olur. Ben yaptımdersek inancımız gereği uygun düşmez. Biz çalıştık takdiri Allah’a bıraktık vebaşarılı olduk. Allah’a hamdolsun yük olmadık yük aldık. Konya olarak Türkiye’ninoylarını yükselttik. Cihanbeyli, Altınekin ve Kulu ilçeleri de Konya’ya yükolmadı Konya’nın yükünü çekti” diye konuştu.

 

Alınan evet oyları ile birliktehayır oylarının da göz ardı edilmemesi gerektiğini kaydeden Sorgun, “Mutlakaçok iyi oy alındı fakat geriye kalan hayır oylarını da iyi analiz etmek lazım.O insanlar neden hayır dedi bunu incelemek gerekiyor. Toplumun her kesiminefaydalı olmak için bu insanların kaygılarını öğrenmeli ve gereken hassasiyetigöstermeliyiz” şeklinde konuştu.

AhmetSorgun; “Kula teşekkür etmeyen Allah’a şükretmiş olmaz”

Çalışmalarında hükümeticraatlarını değil, değişiklik paketinin muhtevasını anlattıklarını, insanlarınsiyasi taassubunu doğuracak, arttıracak, kışkırtacak söz ve davranıştankaçındıklarını belirten Başkan Sorgun; huzuru, kardeşliği, birliği ve dirliğibozucu davranışlardan uzak durmanın yanı sıra birliği arttırıcı eylemlerdebulunduklarını aktardı. Sorgun; “Kampanyamız boyunca bazı ilkeler belirledik veona göre hareket ettik. Bu çalışmalarımızda özellikle köylerde ve beldelerde enbüyük destekçimiz il genel meclisi üyelerimiz oldu. 23 köyümüzde yüzde 100 Evetoyu aldık. Bunun için il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyoruz. Çünkübiliyoruz ki kula teşekkür etmeyen Allah’a teşekkür etmiş olmaz” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA