• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağralı: “Kürtlere hayatı zindan ettiniz”
31 Aralık 2015 Perşembe 14:50

Ağralı: “Kürtlere hayatı zindan ettiniz”

HDP’nin Hakkâri’de gebe annelerin düşük tehdidiyle ilgili TBMM Araştırma Önerisi üzerine söz alan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Abdullah Ağralı; “Kürtlere hayatı zindan ettiniz. Siz kim Kürtleri savunmak kim” dedi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Dr. Abdullah Ağralı, HDP’nin meclis araştırma önerisine istinaden Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz aldı.
Sağlık dönüşüm hizmetlerinde yer ve hava ambulansı, ücretsiz sağlık hizmetleri, aile hekimliği ve bebeğin anne karnına düştüğü andan itibaren takip altına alınmasının hep AK Parti döneminde hayata geçtiğini dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Dr. Abdullah Ağralı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 
“Dünyada anne ve bebek ölümlerinin en çok takip edildiği, araştırıldığı ve söz konusu durumun en aza indirildiği ülke Türkiye’dir. AK Parti İktidarları, Batı’da hangi imkânlar  varsa aynısını Doğu’ya da götürmüş ve her zaman Kürt kardeşlerinin yanında olmuştur. Doğu ve Güneydoğu’da 451 olan ambulans sayısı bin 52’ye çıkarttık. Sağlıkta sorun yok, sağlık hizmetlerinin ulaşımında sorun vardır. Bunun en büyük sebebi de terördür.
Sağlık personeline saldıran sizlersiniz, halkı hizmetlerden mahrum bırakan sizlersiniz. Peygamberler ve sahabe şehri Diyarbakır’ı terörle anılır hale sizler getiriniz. Sizler Kürtlere hayatı zindan ettiniz. Siz özyönetim diyorsunuz ama bakın halk sizden kaçıyor. Siz kim, kürleri temsil etmek kim… Sizler mağdur edebiyatı yapıyorsunuz. Kürdistan hayali Kürtlerin hayali değildir. Türkiye Cumhuriyeti Kürdün de, Türkün de devletidir.
Artık Kürtler üzerinden sömürü siyasetini bırakın. Anne karnına düşmemiş çocuk üzerinden utanmadan siyaset yapıyorsunuz. Son söz olarak Abdülhamit Han’ın şu sözünü buradan hatırlatmak istiyorum; Eğer mesele hâk aramaksa, gelin bunu hep beraber arayalım. Eğer mesele başkaldırışsa o baş kesilir…”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA