• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AGD Konya Şubesinden yarışma
20 Mart 2012 Salı 13:29

AGD Konya Şubesi'nden yarışma

AGD Konya Şubesi, yaklaşan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri öncesinde üç farklı dalda yarışma düzenleyecek. Yarışmalar ile gençlerin Hz. Peygamberi daha iyi tanımaları sağlanacak
AGD Konya Şubesi, yaklaşan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri öncesinde üç farklı dalda yarışma düzenleyecek. Yarışmalar ile gençlerin Hz. Peygamber’i daha iyi tanımaları sağlanacak
Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi, yaklaşan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Peygamber Efendimize Mektup, Kur-an’ı Kerim’i Güzel Okuma ve Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmaları düzenleyecek. Konu hakkında AGD Konya Şube’sinde basın toplantısı düzenleyen AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, amaçlarının gençlerin Hz. Peygamber’i daha iyi tanımaları ve örnek almalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Düzenlenecek olan kutlama etkinliklerinin salonlarla sınırlı kalmamasını ve gençlerinde bu etkinliklerde aktif olarak yer almasını istediklerini belirten Yusuf Güneş, bu amaçlar üç farklı kategoride yarışma düzenlediklerini belirtti. AGD’nin sadece Konya’da değil 81 vilayette aynı çalışmayı yaptığını dile getiren Yusuf Güneş, tüm insanlığın kurtuluşunun ve mutluluğunun ancak Hz. Peygamber, hadisleri ve Kur-an’ı Kerim’de olduğunu ifade etti. Güneş, “Bundan 14 asır önce toplum nasıl bataklık içindeyse, bugün de aynı durumda. İnsanları en iyi ve en mükemmel şekilde yaratan Allah, en mükemmel şekilde yaşasın diye bazı kurallar koymuştur. Bu kurallar da insanlığa örnek olan Hz. Muhammed (SAV)’de şekillenmiştir. Bugün gelişen teknoloji insanları mutlu edememektedir. Bugün kadın meta olarak kullanılırken, kadınlar söz konusu olduğunda kimse sözü elden bırakmamaktadır. ‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’ denilerek, kadınların cennetten bir parça oldukları ifade edilmiştir. Bugün modern diye tabir edilen ülkelerdeki insanların durumunu herkes görüyor, biliyor. İslamsız saadet olmaz, olamaz. İslam dışındaki hiçbir şey insanlığa mutluluk getiremez” ifadelerini kullandı.
Bu amaçla Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması, Peygamber Efendimize Mektup ve Kur-an’ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmalarını düzenlediklerini dile getiren Yusuf Güneş, “Siyer-i Nebi Bilgi yarışmamız test usulü olacak ve çoktan seçmeli 100 soru sorulacak. Yarışmamız ilköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek. Müracaatlar şahsen dernek binasında 29 Mart’a kadar yapılabilecek. Müracaat eden öğrencilere çalışabilecekleri kitaplar ücretsiz olarak verilecek. Sınav, 31 Mart Cumartesi günü yapılacak. Umre, netbook, bisiklet, çeyrek altın, MP4 çalar gibi hediyeler verilecek. Toplamda 100 kişi ödüllendirecek” dedi.
Peygamber Efendimize Mektup yarışması ile Kur-an’ı Kerim’i güzel okuma yarışmasının bayanlar arasında yapılacağını dile getiren Yusuf Güneş, “Kur-an’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılacak olan bayanların 14 yaşından büyük olmaları şartı aranacak. Peygamber Efendimize Mektup yarışması ise üniversite öğrencisi bayanlar arasında yapılacak” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA