• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağaoğlu ile Alaton Arasında Boğaz Kavgası
03 Aralık 2012 Pazartesi 11:38

Ağaoğlu ile Alaton Arasında Boğaz Kavgası

Ortaköy'deki Alarko binasının bulunduğu Carlton arazisi nedeniyle Alarko Holding kurucusu İshak Alaton ile iş adamı Ali Ağaoğlu arasındaki gerilim artıyor.
Alarko Holding kurucusu İshak Alaton’un dün bir gazetede, Ali Ağaoğlu için kullandığı “Adam öyle çapulcu ki bunu yapınca çıkıp ‘Boğazın kralı benim’ diyor” ifadesine yanıt geldi. Ali Ağaoğlu, Alaton’un açıklamalarının kendisi tarafından yapılmadığına inandığını belirtirken, Alarko’nun elindeki 1/3 payı maliyetinin 3 katına satın almaya talip olduklarını açıkladı. Ağaoğlu, yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
HUKUKİ EHLİYETİ YOK
“Ortaköy Arazisi daha önce 3 kardeşin mülkiyetindeyken arazinin 1/3 payı Alarko tarafından akıl zayıflığı nedeniyle hukuki ehliyetinden yoksun olduğu iddia edilen bir kardeşten alınmıştır. Aile üyeleri tarafından yargıya taşınan bu iddia ile ilgili dava süreci devam etmektedir.Biz bu davanın hiçbir şekilde tarafı değiliz. Şirketler Grubumuz tarafından diğer iki kardeşin her birinin 1/3 payları gerçek değeri üzerinden bedeli de peşin ödenmek suretiyle satın alınmıştır. Ağaoğlu Grubu olarak Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talibiz. Ben, Ali Ağaoğlu olarak iş hayatım boyunca hiç kimsenin zaafından veya aczinden faydalanarak kelepir mal edinmedim. Ailemden aldığım iş ahlakının ve genel ahlak ilkelerimin gereğini de işimde harfiyen uyguladım.
Sayın İshak Alaton tarafından şahsımla ilgili açıklamanın kendisi tarafından yapıldığına inanmamaktayım. Ancak bu açıklama kendisine aitse de, yaşına hürmeten tebessümle karşılarım."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA