• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonun kaymağı, Fransızın manyağı!
21 Aralık 2010 Salı 18:10

Afyon'un kaymağı, Fransız'ın manyağı!

Karısının porno filmlerine ses çıkarmayan Fransız lider Sarkozy, gözünü Müslümanlar'ın ibadetine dikti. Sarko, namaza yasak getirmeye hazırlanıyor.
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesine en büyük muhalefeti yapan Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy, Müslüman kadınların burka giymesini yasakladıktan sonra gözünü namaza dikti. Sarkozy, Fransa'nın ırkçı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen'in Müslümanların caddede namaz kılınmasının yasaklama çağrısına uyarak, caddelerde namaz kılınmasına yasak getirmesi bekleniyor.

YENİ YIL MESAJINDA SÖYLEYECEK

Romanya ve Bulgaristan'dan Fransa'ya gelen Romenleri ülkeden kovan Sarkozy'nin hedefinde bu kez Müslümanlar bulunuyor. Sarkozy'nin yeni yıl mesajında Müslümanların caddelerde namaz kılınmasının ‘kabul edilemez' olduğunu söylemesi bekleniyor. Özellikle Cuma namazlarında camilerde yer kalmadığı için caddelere taşan Müslüman toplumu hedef alan Sarkozy, geçtiğimiz aylarda burka giyen Müslüman kadınlara da yasak getirmişti. Sarkozy'nin yeni yıl mesajında Müslümanların namaz için caddelere taşmasının Fransa'nın din ve devleti birbirinden ayıran laik geleneğini riske edeceğini söyleyeceği belirtiliyor.

ULUSAL CEPHE SARKO'YU DÜŞÜNDÜRÜYOR

Sarkozy'nin ırkçı Ulusal Cephe lideri Le Pen'in çağrısına olumlu bakması, 2012 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağlanıyor. Son yapılan anketlerde Fransızların yüzde 33'ünün desteklediği 42 yaşındaki Marine Le Pen'in Sarkozy'i yarıştan düşürerek ikinci turda Sosyalistlerin adayı ile yarışması bekleniyor. Gözlemciler, Ulusal Cephe'nin anketlerdeki başarısını dikkate alan Sarkozy'nin söylem ve uygulamalarını bu partiye göre uyarladığı ve Müslüman göçmenleri tehdit gören Ulusal Cephe'yle aynı noktaya geldiğini belirtiyor.

IRKÇI PARTİYLE İTTİFAK

Bu arada Sarkozy'nin danışmanları, Le Pen tehdidiyle baş edebilmek için İtalya'da Silvio Berlusconi'nin ırkçı partilerle yaptığı ittifak gibi Ulusal Cephe ile bir ittifak yapma teklifi de sunduğu kaydedildi. Babası Jean Marie Le Pen'den partiyi devraldıktan sonra popüleritesi artan Marine Le Pen, ırkçılıkla suçlanan partisinin homoseksüellere karşı olmadığını belirtmiş ve kendisini de bir feminist olarak tanımlamıştı. Le Pen'in bu çıkışlarını partinin ırkçı duruşunu saklamak için yaptığını düşünen Fransız Solu ise, Sarkozy'nin Müslümanlara yönelik politikalarıyla ırkçı Ulusal Cephe'yle ideolojik bir ittifak kurduğunu belirtiyor.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA