• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afrikaya KOSun yardım eli uzandı
28 Ağustos 2011 Pazar 10:55

Afrika'ya KOS'un yardım eli uzandı

Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KOSun Başbakanlık tarafından başlatılan Somali'ye yönelik yardım kampanyasına 250 bin lira bağışta bulunduğunu açıkladı.

Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KOS’un Başbakanlık tarafından başlatılan Somali ve açlık çeken diğer Afrika ülkelerine yönelik yardım kampanyasına 250 bin lira bağışta bulunduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Konya Sanayi Odası Meclis üyelerinin önemli katkılarıyla Somali’ye 100 bin TL bağışta bulunulduğunu hatırlatan Başkan Büyükhelvacıgil, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin de Afrika’daki açlık ve sefaletle mücadele için 250 bin lira gönderdiğini duyurdu. Büyükhelvacıgil, 250 bin lira tutarındaki bağışın Başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde açılan banka hesap numarasına gönderildiğini bildirdi.

Türkiye’nin coğrafi konumu, dört mevsimin yaşandığı iklimi, ekonomisi ile çok önemli zenginlikleri olduğuna vurgu yapan Büyükhelvacıgil, “Yaşadığımız coğrafyanın kıymetini bilerek daha fazla çalışmalıyız. Bugün Somali başta olmak üzere Afrika’nın çok büyük bir kısmı kuraklık ve savaşlar dolayısıyla, açlık ve sefaletle boğuşuyor. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimizi gördükçe hepimizin içi acıyor.

Ancak bizim insanımız televizyon ekranlarında gördüklerine sessiz kalamayacak, dünyanın neresinde olursa olsun oraya yardım elini uzatacak cömertliğe ve inanca sahip. Bizler de bu ülkenin sanayici ve iş adamları olarak, şirketlerimiz vasıtasıyla bu coğrafyalara yardımlarımızı iletiyoruz. Pek çok iş adamımız da önemli miktarlarda ayni ve nakdi yardımlarda bulunuyor.

Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi olarak da, mübarek Ramazan Bayramı öncesi Somali ve diğer Afrika ülkelerinde hayatta kalma mücadelesi veren insanlara yardıma vesile olmaktan mutluyuz. Cenab-ı Allah’tan oradaki insanların bir an önce bu sefaletten kurtulmalarını dilerken, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA