• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afrika Konyaya sesleniyor
26 Şubat 2012 Pazar 11:56

Afrika Konya'ya sesleniyor

Konyada kurulduğu 2001 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurtdışında yapmış olduğu başarılı çalışmalarla takdir ve beğeni kazanan Dost Eli Derneği Afrikanın sesini Fotoğraflara yansıttı.

Konya’da kurulduğu 2001 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurtdışında yapmış olduğu başarılı çalışmalarla takdir ve beğeni kazanan Dost Eli Derneği Afrika’nın sesini Fotoğraflara yansıttı.

Dost Eli Derneği; insanların değil, insanlığın yaşaması için gerekli olan nimetlerin düşündüren hikâyesinin anlatılacağı Fotoğraflarla Afrika’dan Seslenişler adlı bir fotoğraf sergisi düzenledi.
Derneğin çalışma yaptığı Afrika ülkelerinden fotoğraf karelerinin yer aldığı sergi dualarla Konya İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonunda açıldı.

Davetlilerin ve halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta bir konuşma yapan Dost Eli Derneği Yön. Kur. Baş. Yardımcısı Mevlüt Yıldırım; Biz Afrika halkının elinde olanları almaya değil onlara Dost Elimizi uzatmaya gittik. Biz yokluk içerisinde sabrı, tevekkülü ve şükrü yardım götürdüğümüz Afrika halkından öğrendik’ dedi.

Düzenlenen açılışta söz alan Konya İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan; Sergilenen fotoğraflarla verilmek istenen mesajın iyi anlaşılması ve her kareden ibret alınarak gerekli derslerin çıkarılmasının altını çizdi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Sami Sorgun ise açılışta yaptığı konuşmadı; biz Afrika’ya batının baktığı gibi bakmıyoruz. O topraklarda yaşayanlar bizim kardeşlerimiz Onların yaşadıkları sıkıntılara çare olmak bizim vazifemiz dedi. Sami Sorgun yıllardır Afrika’da yaptığı çalışmalardan dolayı Dost Eli Derneğine teşekkür etti.


Hepimizin sahip olduğu ama birçoğumuzun kıymetini unuttuğunu nimetlerin hikâyelerinin konu edildiği Fotoğraf sergisi 29 Şubat Çarşamba gününe kadar Konya İl Halk Kütüphanesi sergi salonundan Konya halkına seslenmeye devam edecek.

YORUMLAR
tavsiye ederim..
eda cansevre
ben bu kitabı aldım. gerçekten çok güzel.. çıkmış sorular konulara göre ayarlanmış. sınava hazırlık için tavsiyeler de hoş. hazırlayanlara teşekkürler..
78.187.154.105
yokkk
ibrahim
sabrı şükrü ve tevekkülü afrikadan öğrenmiş olmanız afrikayı görmemiş olanların sabreden şükreden ve tevekkül sahibi kimseler olmadığı anlamına gelmez mi konuşmuş olmak için değil de biraz dikkatli konuşulsa iyi olur bilmiyorsanız konuşmayınız
78.161.226.101
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA