• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adeseden hijyen titizliği
18 Kasım 2011 Cuma 16:42

Adese'den hijyen titizliği

Konyada görev yapan 275 Adese çalışanı Konya İlk Sağlık Müdürlüğü ve Adese İnsan Kaynakları Birimi tarafından düzenlenen Temel Hijyen Eğitimine katıldı.

Konya’da görev yapan 275 Adese çalışanı Konya İlk Sağlık Müdürlüğü ve Adese İnsan Kaynakları Birimi tarafından düzenlenen Temel Hijyen Eğitimi’ne katıldı.

23-26 Eylül 2011 ve 3 Ekim 2011 tarihinde Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Adese personeline temel hijyen eğitimi verildi. Ağırlıklı olarak kasap, şarküteri, manav gibi hijyen konusunda hassas olunması gereken birimlerde görevli personelin katıldığı eğitimde çalışanlar, hijyenik uygulamaların amaçları, temel hijyen kuralları ile kişisel, el, tırnak, ağız, ayak, deri, saç, ortam ve personel hijyeni gibi konularda bilgilendirildiler.

Adese İnsan Kaynakları Birimi tarafından 18 Kasım 2011 Cuma günü Kulesini Toplantı Salonu’nda bir plaket töreni düzenlendi. Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler ile Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci iki kurum adına birbirlerine teşekkür plaketi verdiler.  Adese adına eğitmenler Erol Kurt ve Ahmet Şakır’a da teşekkür plaketleri Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler tarafından takdim edildi.

Törende konuşan Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, “Hizmet verdiğimiz sektörde insan sağlığı ve hijyen konusundaki hassasiyetin hayati önem taşıdığının bilincindeyiz. Çalışanlarımızın da bu konuda daha bilinçli ve özenli olmasının gerek kurumsal değerlerimiz gerekse müşteri memnuniyetinin artırılması açısından katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Özellikle gıda birimlerinde çalışan personelin hijyen konusunda biliçli olması ve bu bilinci müşterilerimize yansıtabilmesi gerekiyor” dedi.

Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ise, bu tür eğitim hizmetlerinin her kuruma verilebileceğini ve Adese’nin eğitim talebinde bulunması sebebiyle öncelik verildiğini belirterek “Hijyen eğitimi önemli bir konudur ve kurumumuz sadece bir tedavi edici hizmet sunan bir kurum değil koruyucu sağlık hizmetleri düzenleyen etkin bir kurum olarak da düşünülmelidir. Kurumlar, ne zaman talep ederlerse kendilerine her tür sağlık eğitimi vermeye hazırız. Bunun için gerekli olan alt yapıya sahibiz.” dedi. Küçükkendirci, Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler’e hijyen konusunda gösterdikleri titizlik ve ortak eğitim çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA