• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adeseden 700 kişiye istihdam
18 Haziran 2009 Perşembe 14:48

Adese'den 700 kişiye istihdam

Adese, geçtiğimiz yıl ağustos ayında temeli atılan ve geçtiğimiz günlerde inşası tamamlanan Ereğlideki alışveriş merkezinin açılış hazırlıklarına başladı.

Adese’nin Ereğli’de inşa ettiği ve ağustos ayında açılması planlanan alışveriş merkezi ile ilgi son gelişmeler Adese tarafından düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. “İsmini Sen Bul” yarışmasının sonucunda açıklandığı toplantıda, alışveriş merkezinin isminin Ereğli Park Site olarak belirlendiği açıklandı.

 
Adese, geçtiğimiz yıl ağustos ayında temeli atılan ve geçtiğimiz günlerde inşası tamamlanan Ereğli’deki alışveriş merkezinin açılış hazırlıklarına başladı. Ağustos ayında açılacak alışveriş merkezinin isminin yine Ereğlililerin bulması amacıyla “İsmini Sen Bul” adlı bir yarışma düzenleyen Adese, yarışma sonuçlarını ve alışveriş merkezi ile ilgili son bilgileri paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Adese Kurumsal Pazarlama Uzmanı Ömer Soner Küçüközarslan, “İsmini sen bul” yarışması hakkında bilgi verdi. Küçüközarslan, sadece Ereğli ve Ereğli çevresinden yapılan başvuruların geçerli olduğu yarışmaya 1429 farklı isim önerisinin geldiğini ve yarışmaya gösterilen ilginin Ereğli’nin alışveriş merkezini nedenli sahiplendiğine dair olumlu fikirler verdiğini belirtti. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Demirel, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cuma Ali Koçak, Tapu Sicil Müdürü Salih Akyol, İlçe Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya ve Adese AVM Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İzgi’den oluşan seçici kurul, Adese tarafından yaptırılan, içerisinde Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin ismini Ereğli Park Site olarak belirlediklerini açıkladılar. Kazanan ismi öneren kişiler arasında yapılan ve noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişte ise Murat Kemal Akgül 1.000 TL’lik ödülün sahibi oldu.
 
Toplantıda bir konuşma yapan Adese Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özeskiciler, 2003 yılında Konya’da Kulesite ve 2006 yılında Aksaray’da Parksite olmak üzere iki ayrı AVM yatırımına imza attıklarının altını çizerek, yeni yatırımlara da devam edeceklerini söyledi. Özeskiciler, “İttifak Holding vizyonu, bir yatırım kararı alınırken, belli birtakım kalıpların ve zamanın ötesinde düşünmeyi gerektirir. İl ve ilçe etiketlerine takılmadan, Ereğli’nin Türkiye’nin pek çok ilinden daha yüksek bir şehirleşmişliğe sahip olduğunu görmek, işte bu yüzden, İttifak Holding için çok da zor değildir. Biz Adese olarak, Ereğli’nin kalkınmışlık seviyesinin daha da artacağına ve Ereğli Park Site’nin bu süreci hızlandıracağına inanıyoruz. Bu anlamda, bu çapta büyük bir yatırım için gerekli olan cesareti Ereğli’nin kendisinden aldığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.
 
Alışveriş merkezinin metrekareleri hakkında bilgi veren ve kiralama süreçlerinde hangi stratejilerin benimseneceğine değinen Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser ise, “Toplantı öncesine kadar siz biz şeklinde olan ilişkimiz bundan sonra sadece biz olarak devam edecektir. Adese olarak kriz döneminde büyük bir yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımın meyvesini alabilmek için ortak hareket etmemiz, yatırımcı kiracı ilişkisinden öte sıkı bir iş birliğine girmemiz gerekmektedir” diye konuştu. 
 
Toplam30.000 metrekare alan üzerinde inşa edilen Adese AVM içerisinde market, beş adet sinema salonu, sekiz adet fast food alanı, restoranlar; ulusal ve saygın markaların mağazaları ile birlikte toplam 56 bağımsız alan bulunuyor. 407 araçlık bir otoparka ve12.132 metrekare kiralanabilir alana sahip Ereğli Adese’nin yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA