• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adesede doğru işe doğru insan
05 Ocak 2012 Perşembe 13:49

Adese'de doğru işe doğru insan

Adese, doğru işte doğru insanı konumlandırarak, kurum yapısını ve entelektüel sermayeyi geliştirme düşüncesi ile insan kaynakları alanında Assessment Centre, uygulamalarına başladı.

Perakendenin yükselen değeri Adese, doğru işte doğru insanı konumlandırarak, kurum yapısını ve entelektüel sermayeyi geliştirme düşüncesi ile insan kaynakları alanında ‘Assessment Centre’,  (Ölçme ve Değerlendirme Merkezi) uygulamalarına başladı.

Adese’nin işe alım, terfi ve atama süreçlerinde kullanmaya başladığı bu yeni uygulama ile kurum beklentilerine, pozisyonun ihtiyaçlarına ve yetkinliklerine göre en uygun kişi, doğru değerlendirme araçlarıyla objektif bir biçimde yapılan değerlendirmeler sonucu, en kısa zamanda belirlenebilecek. Böylece Adese’ye mağaza boyutunda iş başvurusunda bulunan adayların mevcut pozisyonlara uygun olup olmadıkları kolaylıkla tespit edilebilecek. Beş aşamalı interaktif sınavlardan oluşan bu yöntem, mevcut çalışan performansını ölçmede de kullanılıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Adese İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Alper SAYIN, ‘’Başlatmış olduğumuz bu uygulamalar sonucunda kurum içerisindeki mağaza yöneticileri ve yönetici adaylarımızın güçlü ve gelişmesi gereken yönlerini belirleyerek, kişilere yönelik gelişim planlarını hazırlayabilecek olmamız, kurum hedeflerimize ulaşmak için verdiğimiz çabayı olumlu yönde etkileyecektir. İşe alım, terfi ve atamalarımızda objektif bir kriter olarak kullanacağımız bu uygulamalar sonucunda yeterli bulunamayan kişilerin de iş hayatında katma değer yaratmış olacağız.” diyerek bu uygulamanın önemini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"
  • Konya'da otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı
  • Erdoğan, kahvaltı programına katıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA