• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese’nin yükselişi devam ediyor
24 Eylül 2009 Perşembe 12:54

Adese’nin yükselişi devam ediyor

Adese, Ekonomist dergisinin Anadolu 250 araştırmasında geçtiğimiz yıla göre iki basamak yükselerek Anadolunun en büyük 21. şirketi oldu.

Adese, Ekonomist dergisinin “Anadolu 250” araştırmasında geçtiğimiz yıla göre iki basamak yükselerek Anadolu’nun en büyük 21. şirketi oldu.

2008 yılındaki başarıları Capital ve Fortune dergilerinin araştırmalarıyla tescillenen Adese, yükselişini Ekonomist’in bu yıl altıncısını düzenlediği “Anadolu 250” araştırmasında da sürdürdü ve 507.342. 218 TL’lik ciro değeriyle Anadolu’nun en büyük 21. şirketi oldu. Adese, ayrıca, 2008 yılı verileri baz alınarak hazırlanan araştırmada “ticaret - hizmet” sektörünün ve Konya’nın en büyük ikinci şirketi olma başarısını da gösterdi. Anadolu 250 şirketlerinin istihdam rakamları yüzde beş oranında düşerken Adese, çalışan sayısını da 2008’de % 39,4 artırarak istihdamını en çok artıran 16. şirket oldu.

ADESE MÜŞTERİLERİYLE BÜYÜYOR

 Araştırma hakkında kısa bir açıklama yapan Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, Anadolu’nun kendi içinde değer üretebilme kabiliyetinin yükselmekte olduğunu dikkat çekerek, araştırma verilerinin Anadolu insanına kaliteli hizmet veren ve kazancını Türkiye ile paylaşan bir firmanın başarısı olarak okunması gerektiğini belirtti. Keser, “Adese, müşteri memnuniyeti kavramını olabildiğince geniş bir anlamda değerlendirmektedir. Nihai tüketiciye sunulan hizmetin yanı sıra; kazancın kayıt içi kalması ve yine değer üretilen coğrafya ile paylaşılması, uluslararası standartta bir marka oluşturmanın verdiği öz güven ve oluşturulan istihdam, bu kavramın içini dolduran önemli unsurlardır. Nitekim bu yıl içinde Tüketici Akademisi tarafından layık görüldüğümüz AB Kalite Ödülü ve İngiliz marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından Türkiye’nin en değerli 58. markası olarak gösterilmemiz, Adese’nin müşteri memnuniyeti standartlarında yakaladığı seviye ve elde edilen başarı arasındaki ilişkiyi işaret etmektedir.” dedi. Keser, araştırmanın 2008 yılı verilerine göre hazırlandığını vurgulayarak “Pek çok açıdan iç açıcı verilerin alınamadığı 2009 yılında Adese, önemli yatırımlara imza attı. On biri Marmara Bölgesi’nde olmak üzere on altı yeni mağazayla hizmet vermeye başladı ve şube sayısını 132’ye çıkardı. Bunlar arasında yatırım tutarı yirmi beş milyon doları bulan Konya Ereğli ParkSite gibi ciddi yatırımlar da bulunuyor.” dedi. Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, 2008 yılında 2733 olan çalışan sayısının ise halen 3600’e ulaştığını, bu anlamda sürdürülebilir bir büyüme sürecinin devam ettiğini ve bu başarının Adese’yi tercih eden müşterilerin, tedarikçilerin ve iş ortaklarının da ortak eseri olduğunu sözlerine ekledi.

Araştırma hakkında kısa bir açıklama yapan Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, Anadolu’nun kendi içinde değer üretebilme kabiliyetinin yükselmekte olduğunu dikkat çekerek, araştırma verilerinin Anadolu insanına ve kazancını Türkiye ile paylaşan bir firmanın başarısı olarak okunması gerektiğini belirtti. Keser, “Adese, müşteri memnuniyeti kavramını olabildiğince geniş bir anlamda değerlendirmektedir. Nihai tüketiciye sunulan hizmetin yanı sıra; kazancın kayıt içi kalması ve yine değer üretilen coğrafya ile paylaşılması, uluslararası standartta bir marka oluşturmanın verdiği öz güven ve oluşturulan istihdam, bu kavramın içini dolduran önemli unsurlardır. Nitekim bu yıl içinde Tüketici Akademisi tarafından layık görüldüğümüz AB Kalite Ödülü ve İngiliz marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından Türkiye’nin en değerli 58. markası olarak gösterilmemiz, Adese’nin müşteri memnuniyeti standartlarında yakaladığı seviye ve elde edilen başarı arasındaki ilişkiyi işaret etmektedir.” dedi. Keser, araştırmanın 2008 yılı verilerine göre hazırlandığını vurgulayarak “Pek çok açıdan iç açıcı verilerin alınamadığı 2009 yılında Adese, önemli yatırımlara imza attı. On biri Marmara Bölgesi’nde olmak üzere on altı yeni mağazayla hizmet vermeye başladı ve şube sayısını 132’ye çıkardı. Bunlar arasında yatırım tutarı yirmi beş milyon doları bulan Konya Ereğli ParkSite gibi ciddi yatırımlar da bulunuyor.” dedi. Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, 2008 yılında 2733 olan çalışan sayısının ise halen 3600’e ulaştığını, bu anlamda sürdürülebilir bir büyüme sürecinin devam ettiğini ve bu başarının Adese’yi tercih eden müşterilerin, tedarikçilerin ve iş ortaklarının da ortak eseri olduğunu sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA