• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese, yükselişine devam ediyor
10 Ağustos 2010 Salı 11:48

Adese, yükselişine devam ediyor

Adese AVM, Capital dergisinin Türkiyenin En Büyük 500 Şirketi araştırmasında bu yıl tam 21 basamak yükseldi ve Türkiyenin en büyük 144. şirketi oldu.

Adese AVM, Capital dergisinin “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında bu yıl tam 21 basamak yükseldi ve Türkiye’nin en büyük 144. şirketi oldu.

Geçtiğimiz ay, Fortune dergisinin hazırladığı listede Türkiye’nin en büyük 122. şirketi, Capital dergisinin Brandfinance ile birlikte yaptığı araştırmada ise Türkiye’nin en değerli 52. markası olarak yer alan Adese’nin başarısı, Capital tarafından da tescillendi.

Capital’in bu yıl on üçüncüsünü gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin dev şirketlerinin performans göstergeleri açısından saygın ve güvenilir bir kaynak olarak kabul edilen “Capital500” araştırmasına göre Adese, 21 sıra yükselerek 144. sırada yer aldı. Listeye ilk olarak 2007 yılında 199. sıradan giriş yapan Adese, bir sonraki yıl 11 sıra yükselerek 188’inciliğe, 2009’da ise 165’inciliğe yerleşmişti. Adese, bu yıl açıklanan sonuçlara göre ise, 571.682.540 TL’lik ciro değeri ve %12,7’lik büyüme oranıyla Türkiye’nin devleri arasındaki yükselişini sürdürdü. %55,6’sını İstanbul merkezli firmaların oluşturduğu devler liginde Adese, aynı zamanda Konya’nın en büyük ikinci firması oldu.

ADESE, SEKTÖRÜNDE EN HIZLI BÜYÜYEN İKİNCİ FİRMA

Adese, “Capital500” listesine göre, yıl boyunca sergilediği büyüme performansıyla da dikkat çekti. Her yıl sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme gerçekleştiren Adese, 2009 yılında da cirosunu %12,7 oranında arttırmayı başardı ve böylece Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan 20 farklı organize perakende firması içinde, en çok büyüyen altıncı şirket oldu. Adese, gıda ve gıda-dışı ürünleri bir arada sunan perakende firmaları arasında ise, en yüksek büyüme oranı elde eden ikinci firma olma başarısını gösterdi.

İSTİKRAR, YAVAŞ BÜYÜME ANLAMINA GELMİYOR

“Capital500” araştırması hakkında kısa bir açıklama yapan Adese Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İzgi, istikrarlı bir performans hedefinin, yavaş bir büyüme şeklinde algılanmaması gerektiğini vurgulayarak “Adese olarak, büyüme önceliğimizin ‘istikrar’dan yana olduğunu belirtmemiz, küçük adımlar atarak ilerleme eğiliminde olduğumuzu göstermiyor. Gerek Fortune’un, gerekse Capital’in yaptığı güvenilir araştırmaların da gösterdiği gibi Adese, sektör ortalamasının üzerinde ve dikkate değer büyüme oranları sergilemeye devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl yirmi üç, bu yıl ise yirmi bir basamak yükselmemiz, yakaladığımız istikrarlı büyüme anlayışımızın somut göstergeleridir.” dedi. İzgi ayrıca, Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan kırk dördüncü şirketi olarak, elde edilen başarının, birbiriyle uyum içinde çalışan büyük bir ailenin ortak eseri olduğunu da sözlerine ekledi. İzgi, tüm Adese çalışanlarına, müşterilerine ve güven içinde çalıştıkları tedarikçi firmalara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA