• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese İstanbulda da büyüyor
06 Mart 2009 Cuma 08:58

Adese İstanbul'da da büyüyor

Adese krize rağmen büyümeye devam ediyor.
Adese AVM, Prestige Marketler Topluluğu’na ait, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da faaliyet gösteren17.000 metrekare satış alanına sahip 11 mağazayı demirbaşları ile birlikte “Varlık Devri Yöntemi” ile satın aldı.  
 
Adese AVM ve Prestige Marketler Topluluğu arasında bir süredir devam eden görüşmelerin tamamlandığı ve Adese’nin Prestige’in on bir mağazasını, demirbaş ve envanteri ile birlikte varlık devri yöntemiyle devraldığı resmen açıklandı. Satın alma işlemi hakkındaki ayrıntıların kamuoyuyla paylaşıldığı bilgilendirmede Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser “Her iki taraf için de hayırlı olmasını dilediğimiz satın alma işlemi, Prestige Marketler Topluluğu’na ait mağaza, depo, envanter ve demirbaşlarının varlık devri yöntemiyle yapılmıştır” dedi.  

Varlık devri yöntemiyle gerçekleştirilen satın alma sonrasında Adese; İstanbul’da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy, Başakşehir’de bulunan yedi, Kocaeli’nde üç ve Sakarya’da bir adet olmak üzere toplam 11 mağazayı daha hizmet halkasına eklemiş oldu. Böylece Adese mağaza sayısını 131’e, hizmet verdiği şehir sayısını sekize çıkardı. Adese’nin daha önce86.000 metrekare olan toplam satış alanı ise 103.000 metrekareye ulaştı.  

%25’LİK BÜYÜME

Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, 1994 ve 2001’de yaşanılan iki ekonomik krizden de büyüyerek ve tecrübe kazanarak çıktıklarını hatırlatarak 2009 yılında, seçilen büyüme tipiyle gerçekleştirilen atılımlardan ilkini uyguladıklarını kaydetti. Keser, “Ekonominin önemli bir ayağını oluşturan ve yabancı sermayenin her geçen gün biraz daha müdahil olduğu perakende sektöründe, ürettiği katma değeri doğduğu coğrafya ile paylaşan ve Türkiye’ye özgü küresel perakende markası geliştirme vizyonumuzla, çeşitli illerimizden gelen talepleri değerlendirmeye devam edeceğiz.” dedi. Satın alma sonrası oluşan yeni rakamlar hakkında bilgi veren Keser, Marmara Bölgesi’ndeki faaliyet ağırlıklarını artırarak, toplamda yaklaşık %25’lik bir büyüme kaydedildiğini söyledi. Keser, “2007 yıl sonunda Adese, 69 mağazası bulunan Mercek ile birleşmiş ve gerekli kurumsal dönüşüm çalışmaları kısa bir sürede ve hizmette aksaması yaşanmadan tamamlanmıştı. Bu anlamdaki tecrübemiz, hizmete ara vermeden devrini aldığımız yeni mağazalarımızda yapmayı planladığımız standardizasyon ve revizyon çalışmalarını en kısa sürede gerçekleştirmemize yardımcı olacaktır” diye konuştu.  

2009’DA ADESE

Adese, ekonomik krize rağmen, geçtiğimiz günlerde iki yeni açılış gerçekleştirdi. İlk olarak Konya merkezde faaliyet gösteren ve760 metrekare satış alanına sahip bir mağazayı hizmet halkasına ekleyen Adese, Konya Beyşehir’de de 540 metrekarelik metrekarelik bir mağazanın açılışını yapmıştı.  

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA