• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese halka açılıyor
24 Ekim 2011 Pazartesi 13:21

Adese halka açılıyor

İttifak Holding'in perakende şirketi Adese halka açılıyor. Şirketin yüzde 29,39'unun, ek satışla birlikte yüzde 33,8'inin halka açılacağı arz sonrasında
İttifak Holding'in perakende şirketi Adese halka açılıyor. Şirketin yüzde 29,39'unun, ek satışla birlikte yüzde 33,8'inin halka açılacağı arz sonrasında Adese'nin piyasa değeri ise 232,5–292,5 milyon lira olacak.
Taleplerin 25-26-27 Ekim tarihlerinde toplanacağı halka arzda fiyat aralığı 7,75 lira ile 9,75 lira olarak belirlendi. Ak Yatırım liderliğinde halka arz edilecek şirketin, halka arzla ilgili hazırlanan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) ilan edilen fiyat tespit raporuna göre yüzde 22 ile yüzde 35 arasında bir halka arz ıskontosu bulunuyor.

Şirketin yüzde 29,39'unun, ek satışla birlikte yüzde 33,8'inin halka açılacağı arz sonrasında Adese'nin piyasa değeri 232,5-292,5 milyon lira olacak.

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 40'ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 40'ı ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Adese halka arzının toplam büyüklüğü, ek satış hariç 68-86 milyon lira aralığında olacak.

Halka arz süreci dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan İttifak Holding Üst Yöneticisi (CEO) ve Adese Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Keser, terör olaylarında ve Van'da meydana gelen deprem sonucunda yaşamını yitirenler için baş sağlığı dileğinde bulunarak konuşmasına başladı.

Holding'in 1998'de çok ortaklı bir yapı olarak Konya'da kurulduğunu,1993'de holdingleştiğini, 1994'de SPK kaydının yapıldığını ve 2009'da İMKB'ye kote olduğunu dile getiren Keser, Holding'in 2010 yılı konsolide cirosunun 774,8 milyon liraya ulaştığını kaydetti.

Holding'in bünyesinde makarnadan alışverişe kadar toplam 17 iştirakin bulunduğunu bildiren Keser, bu iştiraklerinden olan ve alışveriş sektöründe faaliyet gösteren Adese'nin halka açılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Keser, halka arz sonrasında yeni mağazalar açmayı hedeflediklerini ifade ederek, önümüzdeki süreçte organik ve inorganik büyümelerle Adese'nin pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı.


-''Halka arz gelirleri büyümenin finansmanında kullanılacak''-


Ramazan Keser, halka arz gelirlerinin nerelerde kullanılacağına ilişkin bir soru üzerine, ''Halka arz gelirlerini genel olarak büyümenin finansmanında kullanacağız çok çok ciddi bölümünü. Bir bölümünü borçlarımızın finansmanında kullanacağız'' yanıtını verdi.

Adese'nin mağazalaşmada Marmara bölgesine ağırlık vereceğini, orta ve uzun vadede ise Türkiye'nin sağında ve solunda genişlemeyi düşündüklerini dile getiren Keser, ''2015 yılı sonunda 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi.

-''Adese'nin yatırım gündeminde gayrimenkul yok''-

Adese'nin gayrimenkul portföyü olduğu ve bu portföyün gayrimenkul projesine dönüşüp dönüşmeyeceğinin sorulması üzerine Keser, ''Böyle bir yapımız kesinlikle yok. Gayrimenkul şu anda sıcak gündemimizde böyle bir şey yok. Orta ve uzun vadede bunlar değerlendirilebilir. Ancak Seha Yapı'da, Marmara Bölgesi'nde, onun özelinde İstanbul'un belli semtlerinde büyümek istiyor. Konut yapmak istiyor, ticari alanlarını değiştirmek istiyor. Onunla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor'' diye konuştu.

Adese Genel Müdür Yardımcısı Sıtkı Erben ise Marmara Bölgesi dışında farklı illerde büyümenin gündemlerinde olacağını belirterek, ''İnorganik büyüyeceğimiz bir bölüm cereyan ederse mutlaka değerlendiririz'' dedi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA