• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese Anadolunun en büyüğü
28 Eylül 2010 Salı 11:08

Adese Anadolu'nun en büyüğü

Ekonomist 2009'a göre Adese, 572 milyon liralık geliriyle Anadolunun en büyük 21inci şirketi ve ticaret-hizmet kategorisinin en büyüğü oldu.

Ekonomist,geleneksel araştırmasının 2009 yılı sonuçlarını açıkladı. Böylece Adese, 572milyon liralık geliriyle Anadolu’nun en büyük 21’inci şirketi ve‘ticaret-hizmet’ kategorisinin en büyüğü oldu.

Haftalık iş ve ekonomi dergisi Ekonomist tarafındangerçekleştirilen “Anadolu’nun 500 Büyük Şirketi” araştırmasının 2009 sonuçları,derginin 26 Eylül 2010 tarihli sayısında yayımlandı. Şirketlerin net satışgelirlerine göre yapılan sıralamada, Adese Alışveriş Merkezleri, 2009 yılındaelde ettiği 572 milyon liralık geliriyle Anadolu’nun en büyük 21’inci şirketiolarak belirlenirken, faaliyet gösterdiği “Ticaret-Hizmet” kategorisindeAnadolu’nun en büyük şirketi oldu.

İttifakHolding’in perakende sektöründeki ulusal şirketi olarak ‘Adese’ ve ‘Adesem’ markalarıyla hizmet veren AdeseAlışveriş Merkezleri, “kaliteyiekonomik fiyatlarla sunma” temel ilkesiyle faaliyet gösteriyor.

Konya,Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Mersin, Aksaray ve Karaman olmak üzeresekiz şehirde 131 mağaza ve şubesiyle hizmet veren Adese Alışveriş Merkezleri, her ay 3 milyona yakınmüşteriyi ağırlıyor.

GenelMüdür Özeskiciler: Satınalmalarla büyüyeceğiz, yurtdışı fırsatları daaraştırıyoruz

Araştırmasonuçları üzerine bir değerlendirme yapan Adese Genel Müdürü MustafaÖzeskiciler, en büyükler listesinde yer almanın kendilerinigururlandırdığını belirterek; Adese’nin, her geçen yıl yükselen performansıylagıda perakendeciliği sektöründeki konumunu daha da güçlendirdiğini söyledi.

Adese’nin, Anadolu kenti merkezliolduğu halde ulusal zincirler içerisine giren ilk ve tek perakende şirketiolduğunu vurgulayan Özeskiciler, Adese’nin büyüme hedefi ve yatırım planlarıhakkında şu bilgileri verdi:

“Sağlıklı ve sürdürülebilir birkârlılık ve büyüme politikasına sahibiz. Yeni zincir mağazalar satın almak veyamağaza açmak suretiyle hizmet ağımızı öncelikle İstanbul ve Ankara’dayaygınlaştırmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda, Adese’nin net satış alanınıyılda ortalama 20 bin metrekare düzeyinde büyütmeyi hedefliyoruz. Adesemarkasını orta vadede yurtdışına taşımanın imkânlarını da araştırıyoruz. Budoğrultuda bazı ülkelerde girişimlerimiz devam ediyor.”

2009 yılı sonu itibariyleAdese’nin net satış alanının 96 bin metrekare, brüt alanının ise 150 binmetrekare olduğunu ifade eden Özeskiciler, 2009 yılında 32 milyon müşteriyehizmet sunarken, 572 milyon lira net satış geliri elde ettiklerini belirtti.Özeskiciler, 2005-2009 yılları arasındaki dört yılda yüzde 120 oranında büyüyenAdese’nin kriz dönemi olmasına rağmen 2009 yılında 2.836.667 TL brüt kâr eldeettiğini kaydetti.

Adese,Türkiye’nin en değerli 52. markası

Gıda perakendeciliği sektöründekendi ürettiği yazılımı ilk kullanan ulusal perakende markası Adese, günübirlikmuhasebeleştirmeyi de ilk yapan şirket olma özelliğini taşıyor. Her ay ortalamaüç milyon müşteriye hizmet verdiklerini söyleyen Genel Müdür Özeskiciler,bağımsız araştırmalara göre Adese’nin, Türkiye’nin en büyük 122’nci şirketiolmasının yanı sıra 80 milyon dolarlık marka değeriyle de Türkiye’nin endeğerli 52’nci markası olarak kabul edildiğine dikkat çekti.

 

YORUMLAR
başarı
fikret ahmet alsay
21. olmak başarı ise 1. olmak nedir...ben ortada başarı göremiyorum aynı zihniyet ilkokul mezunu müdürler ve asla tanımadık birine destek olunmayan kar payları ödenmeyen şirket ayrıca yorumu yayınlayamayacağınızıda biilyorum saygılar.
88.255.225.19
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA