• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADESE, 68 milyon liralık girdi sağladı
31 Ekim 2011 Pazartesi 17:30

ADESE, 68 milyon liralık girdi sağladı

İttifak Holdingin perakende markası Adese, borsada işlem görmeye başlıyor.
İttifak Holding’in perakende markası Adese, borsada işlem görmeye başlıyor.
 
25, 26 ve 27 Ekim tarihlerinde gerçekleşen talep toplamada talebin %100’ünün karşılandığını bildiren Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, “Yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda yaşanılan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Talep toplama dönemi öncesi ve sonrası tüm piyasa gerçeklerini analiz ederek yola çıktık. Piyasa koşullarının zor bir dönem yaşadığının da farkındayız. Ancak gerek bağlı olduğumuz İttifak Holding gerekse Adese özelinde sermaye piyasalarını ve kriz senaryolarını doğru okuyarak krizleri fırsata dönüştürme becerimizi 2001 ve 2009’da gerçekleştirdiğimiz organik ve inorganik büyümeler ile göstermiştik. Bu dönemde de şirketimizi halka arz ederek istikrarlı büyüme ivmemizi yükseltmek ve krizi fırsata dönüştürme becerimizi yineleyerek yolumuza devam etmek istedik. Bu kararı almamızda dünya piyasalarındaki olumsuz havaya rağmen ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarla birlikte hem şirketimize hem de sektörümüze olan güvenimiz etkili oldu” dedi.

Adese’nin hisseleri 7.75 TL’den işlem görmeye başlayacak 

“Halka arzdan yaklaşık 68 milyon TL’lik girdi sağladık. Halka arz oranımız %29,4 olarak gerçekleşti” diyen Adese Genel Müdürü Özeskiciler, grup şirketlerinden Selva Gıda’nın aldığı hisselerin 6 ay süreyle satılmama garantisi bulunduğunu ifade etti.

Özeskiciler, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu piyasa koşullarında halka arzı başarıyla tamamlamış olduk. Böyle bir dönemde arzdan elde ettiğimiz değer Adese’nin gelecek planlarını gerçekleştirmede, büyümenin ihtiyaç duyduğu finansmana kaynak oluşturmada ciddi bir girdidir. Hedeflediğimiz büyüme oranlarımızı yakalayacağımıza ve yeni paydaşlarımıza da değer üretmeye devam edeceğimize olan samimi inancımı paylaşmak isterim. Halka arzımıza ilgi gösteren tüm kesimlere ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Bundan sonraki dönemde de tüm paydaşlarımızla yeni yatırımlarımızı, Adese olarak ürettiğimiz değerleri paylaşmaya devam edeceğiz ve Adese’nin gelişim hikâyesini birlikte yazacağız.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA