• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adese 200 kişiye önce eğitim sonra iş veriyor
10 Eylül 2012 Pazartesi 14:17

Adese 200 kişiye önce eğitim sonra iş veriyor

Perakendenin ulusal markası Adese, insan kaynakları politikası çerçevesinde İŞKURla ortak gerçekleştirdikleri projelerine bir yenisini daha ekledi. Adese, 200 kişiye önce eğitim verecek, başarılı...

2012’de yayınlanan Fortune 500 verilerine göre Türkiye’nin en çok çalışana sahip 52. özel şirketi olarak gösterilen Adese, kaliteli istihdam sağlamaya devam ediyor. Adese Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Atila ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan bir protokol imzalayarak 200 işsize daha eğitim ve iş sağlayacak bir projenin ilk adımını attılar. Adese Genel Müdürlüğü’nde imzalanan protokole göre Adese, İŞKUR’la birlikte deneyim ve meslek sahibi olmayan 200 işsize kasiyer ve satış nezaretçisi mesleklerinde 3 ay eğitim verecek, başarılı olan kursiyerler ise Adese’de işe başlayacak.

Tahir Atila: Kaliteli istihdam sağlıyoruz
İmzalanan protokolün ardından bir açıklama yapan Adese Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Atila, daha önce İŞKUR, Karatay Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile birlikte birçok eğitim ve istihdam projelerini başarıyla yürüttüklerini hatırlatarak, “Sadece istihdam değil, kaliteli istihdam sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye’de işsizlik büyük bir sorun. Bu sorunun çözümü için her şirket, kamu kurum ve kuruluşlarından yardım alarak bir çözüm geliştirmeli. Üstelik artık sadece istihdamın niceliği değil niteliği de önemli… Verilen eğitimle kursiyerler, daha sonra tüm perakende sektöründe çalışabilecek bir donanıma sahip olacaklar. Umuyoruz, tüm kursiyerler başarılı olur ve Adese ailesine katılırlar.” dedi. 

İşkur ve Adese: Örnek bir işbirliği
Adese, İŞKUR’la birlikte kamu kurum kuruluşlarıyla özel sektör işbirliğinin güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor. Adese, bir yıl önce İŞKUR’la birlikte 107 kişiye eğitim vermiş ve bunlardan 85’ini işe almıştı. Yılın ilk aylarında ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüyle bir çalışma yapan Adese, çalışanlarının kapsamlı bir “tüketici hakları” eğitimi vermiş ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şerafettin AKAL, çalışanlarının gelişim ve donanımlarına yaptığı katkılardan ötürü Adese’ye teşekkür etmişti. Sağlık Müdürlüğü’yle birlikte çalışanlarını hijyen eğitimi de veren Adese, bu alandaki ilk çalışmalarından birini Karatay Belediyesi’yle birlikte yaparak toplam üç yüz öğrenciye altı yüz saat süren teorik bir eğitim programı uygulamıştı.

Adese’ye Teşekkür
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan imza töreninde yaptığı açıklamada, işsizliğin dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli ekonomik ve sosyal sorunlardan biri olduğunu belirterek, bu probleme, Adese gibi sadece istihdam değil kaliteli istihdam da üreten ve duruma sosyal sorumluluk bilinciyle yaklaşan firmalara büyük ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan, daha önce birlikte başarılı çalışmalara imza attıkları Adese’ye teşekkür ederek, bu konuda ortak projelerin devam etmesini arzuladığını sözlerine ekledi. 

Lokman CEYLAN: İşkur İşbaşı Eğitim Programları hakkında düzenleme getirilmiştir
Ceylan, konuşmasında şöyle dedi: “İşsizlik dünya genelinde olduğu gibi ülkemizin de en önemli ekonomik ve sosyal sorunlarından biridir. İşsizlikle mücadelede ülkemizdeki istihdam oranının artırılması amacıyla kurumumuzun yürüttüğü ve işletmelerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, işsizlerin mesleki olarak kendilerini geliştirebilecekleri iş ortamı oluşturmak amacıyla en az 2 çalışanı olan özel sektör işletmelerine yönelik İşbaşı Eğitim Programı düzenleme imkânı getirilmiştir. İş arayanların işgücü piyasasına girişini kolaylaştıracak, işverenlerin ise ileride istihdam edeceği işgücünü hem yakından tanıma fırsatı veren hem de çalışma ortamında yetişmesini temin eden işbaşı eğitim programlarının devam edeceğini ifade eden İl Müdürü Lokman CEYLAN, amaçlarının hem işsizlere hem de işverenlere destek olmak, mesleği olmayanları meslek ve iş sahibi yapan kurslar düzenleyerek işgücü piyasasına yetişmiş eleman kazandırmak olduğunu ifade etti. Program süresince kursiyerlerin fiilen çalıştıkları gün başına 25 TL alacaklarını ve ayrıca İş Kazası ve Meslek Hastalığı İle Genel Sağlık Sigortası primlerinin de İŞKUR tarafından ödeneceğini sözlerine ekledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da otomobille kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA