• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Açılım aksaksız devam ediyor
15 Kasım 2009 Pazar 16:06

Açılım aksaksız devam ediyor

Kapusuz, Konya'da partisinin Konevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı
Kapusuz, Konya'da partisinin Konevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
 
Türkiye'de dün ve bugün 81 ilde genişletilmiş il divan toplantıları yaptıklarını ifade eden Kapusuz, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantıda, teşkilat meselelerini, Türkiye'nin güncel konularını konuşacaklarını, teşkilatları dinleyeceklerini ve çalışmaları gözden geçireceklerini belirtti.
 
Bir gazetecinin ''Demokratik açılım süreci planlandığı gibi yolunda gidiyor mu?'' sorusuna Kapusuz, ''AK Parti planı ve projesi olan siyasi bir partidir. Sürecin doğru anlaşılabilmesi için parti programına dönülüp bakılmasını arzu ederim. AK Parti bugün ne yapıyorsa hepsini istisnasız o programına göre yapmaktadır. Onun için hazırlıklarımız, projelerimiz başladığı gibi başından bugüne kadar, devam etti. AK Parti, Türkiye'nin temel problemlerinin çözümü konusunda da çalışmalarını sürdürecektir'' yanıtını verdi.
 
''Demokratik açılım'' sürecine muhalefetin tepkilerinin hatırlatılması üzerine de Kapusuz, şöyle konuştu:
''Doğrusu TBMM'de yapılan tartışmaları izlediniz, gördünüz. Bu tartışmalarda milletimiz, kimin ne yapmak istediğini çok net bir şekilde izledi. Görüşmenin Türkiye açısından, Türk milleti açısından ve problemlerin çözümü açısından tek merci olan Meclis'te yapılması çok önemliydi. Milletimiz bir kanaat sahibi oldu. Kim problemden yana, kim çözümden yana. Bu memlekette ne yapılmak isteniyor bu ortaya konuldu. Bu bir süreçtir ve biz bunu sürekli anlatmaya devam edeceğiz. Ama dün bir televizyonda haberlere şöyle bakarken bir şeyi izledim. Bunun altını çizerek, söylemek isterim. Sayın Baykal'a yakışmayan bir açıklama oldu. AK Parti'nin, 'resmi dil Türkçe, eğitim dili Türkçe' ifadesini bildiği halde, kendisi geçmişte raporlarında Kürtçe eğitime bile işaret etmiş olmasına rağmen, bize bugün yapmayacağımız bir şeyi 'yapacaklar' diye itham etmiş olmasını sizler vasıtasıyla kınadığımı ifade etmek istiyorum.''
 
AK Parti Konya İl Başkanı Mustafa Çevik de toplantının açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ülkenin kronik sorunlarının çözümü için korkusuzca mücadele verdiğini söyledi. ''Demokratik açılım'' sürecinin ülkenin birlik ve beraberliğinin daha da pekiştirilmesi için başlatıldığını anlatan Çevik, bu süreçte herkese önemli görevler düştüğünü kaydetti.
 
Divanın oluşturulmasının ardından toplantı, basına kapalı devam etti.
 
Toplantıya, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA