• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AÇEVde mutlu son
31 Ocak 2012 Salı 11:17

AÇEV'de mutlu son

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sarayönü Kız Teknik Meslek Lisesi ile AÇEV ortaklığında yapılan Anne-Çocuk eğitimi ile ilgili proje tamamlandı.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sarayönü Kız Teknik Meslek Lisesi ile AÇEV ortaklığında yapılan Anne-Çocuk eğitimi ile ilgili proje tamamlandı.
     Milli Eğitim Bakanlığı'nın proje yararlanıcısı merkez finans ve İhale Biriminin Proje sözleşmesi makamı olduğu 2009 teklif çağrısı döneminde Anne Çocuk Eğitimi Vakfı'nca (AÇEV) tarafından hazırlanan ''Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı'' çerçevesinde ''Kırsal Alanda Erken Çocukluk Eğitiminin Desteklenmesi Projesi'' isimli proje tamamlandı.
     Sarayönü'ne bağlı Ladik beldesi Çeşmelisebil beldesi, Kuyulusebil, Özkent, Yenicekaya, Bahçesaray köylerinde uygulanan 82 bin 128 avro bütçeli projenin sonlanmasına bağlı olarak bir toplantı düzenlendi.
     Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen kapanış programında proje değerlendirilirken; eğitim alan anneler kazanımlarını kürsüye gelerek aktardı.
     Programda kürsüye gelerek kısaca proje faaliyetlerinden bahseden AÇEV Koordinatörü Umman İrice, şunları kaydetti:
     ''Ladik, Çeşmelisebil, Bahçesaray, Yenicekaya, Kuyulusebil ve Özkent'de yapılan eğitimler kapsamında eğiticiler tarafından anne ve babalar çocuk eğitimi konusunda bilinçlendirildi. Çocuğun yakın çevresini destekleyerek yeni bir erken çocukluk eğitimi modeli ile 36-72 ay arasındaki çocukların gelişimleri ve okula hazır hale gelmeleri sağlandı. Eğitimcilerimiz hafta içi iki gün belirlenen yerlere giderek eğitimler verdi. 36-72 ay arası çocuğu olan annelere ulaşıp, çocuklarının gelişimlerini destekleyecek bilgi ve becerileri geliştirmelerine yönelik Anne Destek Programı uyguladık. Köyün ileri gelenleri ve özellikle erkeklere yönelik okul öncesi eğitimin önemi ve gerekliliğini kahve toplantılarıyla anlattık. Çocukların okul öncesi eğitiminden daha iyi faydalanması için hazırlanan proje içerisinde yer alan ana sınıflarının donanımının desteklenmesi gerçekleştirildi. Anasınıfları için gerekli materyallerin alımı gerçekleştirilerek çocukların hizmetine sunuldu.''
     Programın sonunda ise yerel proje sorumlusu Keziban Küçükkara ve eğitimciler Esma Kaya, Sevim Akyüz, Elife Gönen, Seyhan Kazan, Selma Akyüz ve Havva Karatürk'e çalışmalarından dolayı sertifikaları verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA