• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABİGEM Konyada rekabeti arttırabilecek mi?
17 Mart 2009 Salı 14:38

ABİGEM Konya'da rekabeti arttırabilecek mi?

Uluslararası Kısa Süreli Uzman olarak görevlendirilen Peter Bolton, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgili makamında ziyaret etti.

Uluslararası Kısa Süreli Uzman olarak görevlendirilen Peter Bolton, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’i makamında ziyaret ederek, Konya ABİGEM’in iş planları içerisinde olan partner oda ve çevresel işbirliği yapılabilecek kuruluşlar analizinin sonuçlarını değerlendirdi.

 
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOSB)’nin işbirliği ve Avrupa Birliği’nin mali desteği ile kurulan Konya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM), proje kapsamında KOBİ’lerin rekabet edebilirliğini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
 
İngiltere Yerel Hükümetler, Londra Ticaret Odası, Sheffield  Ticaret Odası – Eğitim ve Diğer Hizmetler  Yöneticisi, DFID (UK), Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Dünya Bankası projelerinde uluslararası uzman olarak Polonya, Romanya, Türkiye (Kocaeli, Van) Ticaret ve Sanayi Odaları ile çalışan, ABIGEM Projesi kapsamında Konya’nın da olduğu 6 ilde eğitim ve danışmanlık çalışmaları yapmak üzere Bolton, Konya Sanayi Odası’nın ABİGEM Konya’yı sahiplendiğini ve desteklediğini gözlemlediğini belirterek, desteklerinden dolayı KSO’ya teşekkür etti.
 
Paydaşlarından olduğumuz Konya ABİGEM’e kurulduğu günden itibaren her türlü desteği verdiklerini belirten KSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “Biz kurulduğu günden bu yana ABİGEM’i herkese en doğru şekilde anlatıyoruz. ABİGEM Konya’ya kazandırılmış önemli bir merkezdir. İşletmelerimizi kendileri için var olan Konya ABİGEM’den en iyi ve doğru bir şekilde yararlanmaya davet ediyoruz” dedi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA