• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah Büyük Hocadan önemli bilgiler
12 Eylül 2013 Perşembe 12:17

Abdullah Büyük Hoca'dan önemli bilgiler

Toplumda huzur ve mutluluğun adresi Aile, Muhterem Abdullah Büyük Hoca efendinin ve Ribatın en temel gündem maddelerinden, çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır.

 Toplumda huzur ve mutluluğun adresi Aile, Muhterem Abdullah Büyük Hoca efendi’nin ve Ribat’ın  en temel gündem maddelerinden, çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır.

Çıkış noktası Aile olan ve Toplumsal, sosyal konularla ilgili birçok yerde konferanslara devam eden Abdullah Büyük Hocaefendi’nin Türkiye’nin farklı illerinde uygulanan ve bazı illerde halen devam eden “Aile Mektebi” uygulamalarının televizyon versiyonu olan “Aile Mektebi Dersleri”, Türkiye Televizyonlarında 50’den fazla kanalda belirli periyotlar dâhilinde gösterilmiştir.

Sadece Televizyon ve radyolarda değil bugün Adef çatısı altında birçok ilde konferanslarına devam eden Ribat ayrıca birçok sivil toplum kuruluşlarının Aile çalışmalarına da ilham kaynağı olmuş.
Ribat Eğitim Vakfı ve Sivil Toplum Kuruluşları ile düzenlediği konferanslarla

Doğusundan Batısına  kuzeyinden güneyine kadar her bölgede ve noktada Aile mektebi Başta olmak üzere Sosyal ve toplumsal meselelere de ışık tutarak bölge konferanslarını önemsiyor. Avrupa’da da birçok konferansa katılan Abdullah BÜYÜK Hoca Efendi konferansları ile büyük kitlelere hitap ediyor.
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük ;
Aile, insanlığın temelidir. İnsan sosyal bir varlıktır. Diğer bir ifade ile Rabbimiz insanı birlikte hayat sürmeye müsait bir özellikte yaratmıştır. İnsanın karakter ve özellikleri ailede şekillenmektedir. Hatta denilebilir ki, “Aile sadece beşeriyetin değil, aynı zamanda medeniyetin de ilk kaynağıdır.”  Aile hayatı dünyevi mutluluk için küçük bir dünya, hatta küçük bir cennettir. Bu yüzden aileyi önemsiyoruz.

Aile yapısı güçlü olan milletlerin devletleri de güçlü olacaktır. Çünkü temelinde sağlam bir aile yapısı vardır. Manevi değerlerini kaybeden ailelerden oluşan bir ülkenin çöküşü de hızlı olacaktır. Bu ülkede, sevgi, saygı, sadakat yerine kıskançlık, ikiyüzlülük alay gibi kötü davranışlar ortaya çıkar. Güven, şefkat, adalet ve merhamet körelince, bireylerin bir arada huzur ve barış içinde yaşamaları da imkânsızlaşır. Bu anlamda yakın tarihte gerçekleştirilecek olan konferanslarda Abdullah Büyük Hocamız Aile vurgusu yapıyor dedi.

Toplumsal Barış konulu konferansları ile

Yakın Tarihte Gerçekleşecek olan Konferans Tarihleri

.13.09.2013 Cuma günü saat 19:30 da Mardin merkez Atatürk kültür merkezi Vali koçaklar salonunda Kızıltepe imam hatip lisesi mezunlar derneği ve Ribat eğitim vakfı ile organize edilen Toplumsal barışta ailenin önemi konulu konferans

14.09.2013 cumartesi saat 20:00 de Diyarbakır Merkez’de Ali Haydar Bengi konferans salonunda Diyarbakır Ayder  derneği ve Ribat  Eğitim Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Toplumsal Barış konulu konferans

15.09.2013 Pazar günü Şırnak merkez de saat 13:30 da İl kültür Turizm Müdürlüğü salonunda Şırnak Memur sen ve Ribat Eğitim Vakfı’nın ortaklaşa organize ettiği toplumsal barış konusunda konferans

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA