• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD Büyükelçisi MÜSİADda 2,5 saat geçirdi
30 Aralık 2009 Çarşamba 16:10

ABD Büyükelçisi MÜSİAD'da 2,5 saat geçirdi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konyaya gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey,
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
 
Konya'da Vilayet, Büyükşehir Belediyesi, Rektörlük ve MÜSİAD'ı ziyaret eden Büyükelçi, öğle yemeğini de MÜSİAD Konya Şubesinde yedi. Büyükelçisi James Jeffrey  MÜSİAD'da toplam 2,5 saat kaldı.

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi James Jeffrey MÜSİAD Konya Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. İki buçuk saate yakın süren ziyarette MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmazve MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Ziyarette ABD Büyükelçisi ve beraberindeki heyete geleneksel Konya yemeklerinden ikram edildi.

Yapılan ziyaretten fazlasıyla memnun olduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz: “ Ülkemiz ve Konya’mız bizim için çok büyük önem arz etmektedir. AB’ye giriş süreci içerisinde sanayimizi ve şehrimizi geliştirmek adına MÜSİAD olarak üzerimize düşen görevleri yaptığımız inancındayım. Bizler sanayici işadamları olarak Konya’mızın ve ülkemizin ticari faaliyetlerinin artmasını da istemekteyiz. Bu noktada bizlerle ticari ilişkiler içerisinde çalışacak olan dış ticaret erbaplarına da ihtiyaç duymaktayız. Konya’mızı ve ülkemizi ticari anlamda daha ileri noktalara taşımak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

23 yıl aradan sonra Konya’ya ilk kez geldiğini söyleyen Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey ise; Konya’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek; “ Konya’ya girer girmez gelişmiş bir şehre geldiğimizi anladık. Sanayisinin büyüklüğü hakikaten bizleri etkiledi. Sanayisi ve ticareti bu denli gelişmiş ve sürekli gelişme eğilimi içerisinde olan bir şehrin işadamları olarak çalışmalarınızdan ötürü öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D) Ankara Büyükelçisi olarak Konya ile A.B.D’li şirketler arasında ticari ilişkilerin artması taraftarıyım. Bu konuyla ilgili olarak ekibimizi de çalışmalar yapmaları üzerine görevlendirmiş bulunmaktayız. Sizler Konya’nın her manada gelişmesine katkıda bulunmuş işadamlarısınız bu noktada da MÜSİAD ailesinden ortak akıl yürütme ve ortaklaşa çalışılması hususunda yardım beklemekteyiz. Kazan-kazan ticari felsefesi çerçevesinde büyük işler başaracağımız inancındayım. Bu vesileyle Konya-A.B.D arasındaki ticaretin de artmasını temenni ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan KorkmazAmerika Birleşik Devletleri (A.B.D) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey’e çini bir vazo hediye ederken, Büyükelçi ise Başkan Korkmaz’a bir albüm hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA