• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AB tarihini biz yönlendireceğiz
22 Nisan 2011 Cuma 12:00

'AB tarihini biz yönlendireceğiz'

Ak Parti Konya adaylarını tanıtıyor

Ak Parti Konya adaylarını tanıtıyor…

Ak Parti Konya İl Başkanlığının 24. dönem Konya milletvekili aday tanıtım toplantısı Dedeman Otel'de gerçekleştiriliyor. Aday tanıtım toplantısına Dışişleri Bakanı ve Ak Parti Konya 1. sıra Milletvekili adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Ak Parti Konya milletvekilleri ve yeni milletvekili adayları katılıyor.

Aday tanıtım programında ilk konuşmayı yapan Ahmet Sorgun iktidarları döneminde Konya’ya önemli yatırımlar aldığını söyleyerek, Konya’ya 2 katrilyon liralık tarımsal destek verildiğini bunun çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Peygamber Efendimiz’in oğlu İbrahim’in cenazesinde toprağı düzenlediğini bunu görenlerin “bunun İbrahim’e faydası ne?” sorusuna cevaben “Hayır bunun İbrahim’e faydası yok bakan göze faydası var. Allah işini güzel yapanı sever” hadisini hatırlattı. 2023 hedeflerine giderkenki safhaya “büyük yürüyüş” adını takan Güçlü bu büyük yürüyüşün tamamlanması için yeni anayasa ve ekonomik hedeflerin büyük adımlar olduğunu söyledi

Dışişleri Bakanı, Ak Parti Konya 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu sözlerine Mevlana’nın “Bir mum bir mumu tutuşturduğunda ışığından bir şey kaybetmez” diyerek başladı. Milletimizi tekrar tarihin öncüsü yapacağız diyen Davutoğlu tarihin 3 şekilde yönetileceğini bunların değişimi yönetenler, değişimi sonradan takip edenler ve değişime karşı çıkanlar olduğunu söyleyen Davutoğlu “8,5 yıldır tarihi okumaya çalışıyoruz, tarihi yönlendirmeye çalışıyoruz. Avrupa tarihini yönlendirecek bir millet olarak AB’ye gireceğiz’ dedi.

Davutoğlu konuşmasını 3 mesajla bitirdi

İlk mesajının Konya halkına veren davutoğlu “Konyalı olmak büyük bir şereftir gurur duymalısınız, hakkını vermelisiniz. Sizlere hizmet etmek büyük bir onur her zaman bizlere ulaşacaksınız her zaman sizlerle olacağız” dedi.

İkinci mesajını ağır bir dille teşkilatına veren Davutoğlu “Böyle bir partinin vekili olacaksınız. Sizlere artık daha çok çalışmak düşüyor 24 saat yetmiyorsa 25 saat çalışacaksınız. Bana mazeretle gelmeyin” sözleriyle ne kadar büyük bir sorumluluk alacaklarını şimdiden hissettirdi.

Geçmişte Ak Partiye oy vermeyenlere de seslenen Davutoğlu “ Gelin 2023 vizyonunu beraber yönlendirelim Sizi bu ulu kervana katılmaya davet ediyorum bu kervan sizlerle daha da yükselecektir” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA