• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AB Hibe Proğramı Eğitimlerine Katılın
04 Nisan 2014 Cuma 12:20

"AB Hibe Proğramı Eğitimlerine Katılın"

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konyalı kurum ve kuruluşları, Avrupa Birliği (AB) Hibe Programı eğitim toplantılarına katılmaya davet etti.
Bu konu ile ilgili duyuru şu şekildedir; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü’nün Operasyon Faydalanıcısı olduğu "Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Artırılması Operasyonu” çerçevesinde sosyal içermehibe programı yayınlanmıştır. Adı geçen hibe programı kapsamında potansiyel başvuru sahibi kurumve kuruluşları bilgilendirmek ve ilgililere eğitim vermek amacı ile hibe programı gereğince, Konya’da 9 Nisan tarihinde bilgilendirme ve eğitim günleri düzenlenecektir. Bu eğitim günlerine; sosyal içerme, yoksulluk, ayrımcılıkla mücadele, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, engelli hakları, kırsal kalkınma, insan yerleşimleri, madde bağımlılığı, kamu sağlığı, vb. teklifçağrısıyla ilgili alanlarda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK), ticaret ve/veya sanayi odaları, esnaf ve sanatkar odaları, iş destek kuruluşları, eğitim birlikleri, memur sendikaları/konfederasyonları, işveren sendikaları/konfederasyonları, işçi sendikaları/konfederasyonları, organize sanayi bölgeleri (OSB), KOBİ temsilcisi kuruluşlar, profesyonel/mesleki dernekler ve/veya vakıflar, kar amacı gütmeyen kooperatifler, ilkokul, ortaokul ve liseler gibi eğitim ve/veya öğretim kurumları, mesleki liseler ve teknikokullar, meslek yüksekokulları (MYO), fakülteler, sürekli eğitim merkezleri (SEM) ve üniversiteler, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, halk eğitimmerkezleri, yatılı ilköğretim bölge okulları (YİBO), yerel yönetimler (belediyeler, il özel idareleri, yerel belediye birlikleri ve bölgesel kalkınma Ajansları gibi), Avrupa Komisyonu Mali Tüzüğü Uygulama Kurallarının 43. Maddesinde tanımlanan uluslararası (devletlerarası) kuruluşları müracaat edebileceklerdir. Katılımcılar http://kayit.ikg.gov.tr/info/sosyalicerme adresinde yer alan elektronik kayıt formunudoldurmak sureti ile programa katılım sağlayabileceklerdir.”
Türkmenoğlu, “Bu hibe programlarına müracaat edilerek hibelerden yararlanılması Konya’mıza hem sosyal hem ekonomik olarak katkı sağlayacaktır. Söz konusu kurum ve kuruluşların eğitim programına katılımı hususunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA