• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AA Haber Akademisi, kaliteyi yükseltecek
23 Aralık 2011 Cuma 14:28

AA Haber Akademisi, kaliteyi yükseltecek

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, AA Haber Akademisi'nin iletişim fakültesinden mezun olan öğrencilerin istihdamında son derece önemli bir proje.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi'nin, gerek Türkiye'deki gazetecilik ve muhabirliğin kalitesinin artırılmasında gerekse iletişim fakültesinden mezun olan öğrencilerin istihdamında son derece önemli bir proje olduğunu bildirdi.
 

Prof. Dr. Kalender yaptığı açıklamada, Haber Akademisi'nin açılmasını çok olumlu bulduğunu belirterek, ''Gazetecilik, muhabirlik alanına son derece katkı sağlayıcı bir girişim olarak değerlendiriyorum. İletişim fakültelerinde elimizden geldiği kadar öğrencilerimize teorik eğitimi veriyoruz. Mümkün olan ölçüler içerisinde uygulamalarda yaptırıyoruz. Örneğin, fakültede düzenli yayımlanan öğrencilerimizin ağırlıklı olarak çalıştığı gazetemiz var. 24 saat yayın yapan televizyonumuz var. Buralarda öğrencilerimiz imkanlar çerçevesinde uygulamalı eğitimde alıyorlar fakat bir takım eksiklikleri var. Aynı oranda her öğrenci, uygulama eğitimini çok istediğimiz noktada alamayabiliyor, eksikliklerimizde kalabiliyor'' dedi.
 
Türkiye'nin en köklü, en saygın, en eski kurumlarından birisi olan Anadolu Ajansı'nın böyle bir girişimde bulunmasının bu alana çok büyük katkı sağlayacağına dikkati çeken Prof. Dr. Kalender, ''Haber Akademisi'ne alınacak öğrencilerin öncelikle iletişim fakültesi mezunlarından alınıyor olması iletişim fakültelerinin kalitesine de katkı sağlamış olur'' diye konuştu.
 

Prof. Dr. Kalender, Haber Akademisi'nden mezun olacakların AA'da ileride istihdam açısından düşünülmesini hem nitelikli, kaliteli personelin yetişmesinde hem de iletişim fakültesi mezunu öğrencilerin işsizlik sorununa da büyük katkı sağlayacağını vurguladı. 
Haber Akademisi'ni düşünenleri ve girişimde bulunanları tebrik eden Prof. Dr. Kalender, Akademi'nin amacına hizmet edeceğine inancının tam olduğunu dile getirdi. 

 
Prof. Dr. Kalender, şöyle devam etti: 
''Akademi, gerek Türkiye'deki gazetecilik ve muhabirliğin kalitesinin artırılmasında gerekse iletişim fakültesinden mezun olan öğrencilerin istihdamında son derece yararlı bir proje. Bu noktada iletişim fakülteleri olarak üzerimize düşen görev olursa yapmaya ve katkı sağlamaya hazırız.''


AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA