• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
90 memura 230 TL ek zam
05 Ekim 2010 Salı 17:07

90 memura 230 TL ek zam

Memur, anayasa değişikliğinin ilk meyvesini Elbistan'da aldı
Elbistan Belediyesi ile Bem-Bir-Sen Elbistan Temsilciliği arasında 90 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 

12 Eylül 2010 günü yapılan Anayasa değişiklik paketinin halk oylamasına sunulması amacıyla yapılan referandumun ardından Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, belediyede çalışan memurlarla toplu sözleşme imzaladı.

Yapılan toplu sözleşmenin ardından Elbistan Belediyesi'nde görev yapan 90 memura aylık 230'ar TL ek zam verilirken, sözleşme 15 Ekim 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek ve 1 yıl geçerli olacak.

Anayasa değişikliği ile memurlara tanınan toplu sözleşme hakkı, Elbistan Belediyesi'nde ilk kez hayata geçirildi. Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ile yetkili sendika olan Bem-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Ahmet Özcan arasında süren toplu sözleşme görüşmeleri sonuçlanırken, kısa süre önce sonuçlandı ve taraflar sözleşmeyi karşılıklı imzaladı.

Elbistan Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Kağıtlı ve Zabıta Müdürü Bahadır Özen ile birlikte açıklama yapan Yazı İşleri Müdürü Ahmet Özcan, memurlara tanınan toplu sözleşme hakkını ilk kullanan kurum olduklarını söyledi.

Özcan; "12 Eylül 2010 günü yapılan referandumun ardından, Anayasa değişikliği ile memurlara verilen toplu sözleşme hakkını Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, bütün Elbistan halkına baktığı gibi, tevazu, hoşgörülü ve sevecen yaklaşımını belediye personeline de gösterdi. Memurlarla masaya oturarak, denge sözleşmesi imzaladı ve aylık 230 TL memura ek zam verdi. Elbistan Belediyesi'nde görev yapan tüm memurlar bu ek zamdan faydalanacak. Toplu sözleşme 15 Ekim 2010 tarihinde yürürlüğe girecek ve 1 yıl geçerli olacak. Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük'e çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Elbistan Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Kağıtlı ve Zabıta Müdürü Bahadır Özen ise, memurlar ile yapılan toplu sözleşmenin belki de ilk olduğunu ifade ederek, Belediye Başkanı Durmuş Küçük'e, tüm memurlar adına çok teşekkür ettiklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA