• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9. Ufuk Turu Toplantıları sona erdi
20 Mayıs 2012 Pazar 14:49

9. Ufuk Turu Toplantıları sona erdi

Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Alanya Bera Otelde düzenlenen 9. Ufuk Turu Toplantıları, sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erdi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Alanya Bera Otel’de düzenlenen 9. Ufuk Turu Toplantıları, sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erdi. Kapanış oturumuna katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın vizyonunu ortaya koydukları için Konya STK’larına teşekkür etti.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından organize edilen Ufuk Turu Toplantılarının dokuzuncu bu yıl, 16-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında Alanya Bera Otel’de başarıyla gerçekleştirilmiştir.
 Toplantılara doksan üç sivil toplum kuruluşunun ev sahipliğinde, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 300’ü aşkın seçkin bir topluluk iştirak etmiştir.
 
Toplumun temel kurumu olan ailenin, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan önemi her geçen gün daha çok fark edilmektedir. Hatta günümüz toplumlarında ailenin yerine getirdiği işlevlerin başka bir kurum tarafından ikame edilemediği gerçeği tüm kesimler tarafından kabul edilmektedir.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aile modernleşme sürecinde ciddi olarak nitelendirilebilecek bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Bu sorunların çözümünde toplumun her kesimine önemli görevler düşmektedir.
Bu yılki toplantılarda “Değişen Dünyamızda Aile” konusu, konunun uzmanı akademisyen, bürokrat ve sivil toplum yetkilileri tarafından sunulan tebliğler çerçevesinde değişik boyutlarıyla ve derinlemesine, tartışılmıştır.
 Toplantılar, “Türkiye’de aile, Aile ve Toplum İlişkileri, İslam Dünyasında Aile ve Sosyalleşme ve Eğitim Kurumu Olarak Aile” ana başlıkları altında 3 gün süreyle, 4 oturum, 2 söyleşi ve özel tartışma ortamlarında ele alınmıştır. Uzmanların tebliğlerinden sonra hem soru ve değerlendirmeler, hem de istişari mahiyette ve yüz yüze görüşmeler yoluyla katılımcıların karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaları sağlanmıştır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA