• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
80 tane geçersiz oy çıkacak
01 Temmuz 2015 Çarşamba 15:00

'80 tane geçersiz oy çıkacak'

MHP lideri Bahçeli, "4. turda da adayımıza oylarımızı kullanacağız. Diyeceksiniz ki 'iki adayın dışında isim yok' 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir, bunun manası odur" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "CHP Genel Başkanı, AKP dışındaki hükümet seçeneklerini kurnazca sıfırlayarak kendi önünü açmıştır. Nitekim AKP-CHP koalisyonunun kurulması an meselesidir" ifadelerini kullandı.

"İlkelerimizin kabulü ön şarttır"

MHP lideri Bahçeli, "Eğer ki tüm alternatifler tüketilir ve siyasi istikrarsızlık baş gösterirse, Türkiye’yi Allah’ın izniyle namerde muhtaç etmeyiz, sorumluluktan kaçmayız. Fakat bunun için üç haftadır dile getirdiğimiz ilkelerimizin kabulü ön şarttır" dedi.

"Sayın Kılıçdaroğlu Başbakanlık makamını şahsıma lütfetme yetkisini kimden ve nasıl almıştır?" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Başbakanlık ganimeti bulmuştur da göz tokluğu, mevki doygunluğu ve alicenaplık göstererek buna bizi mi layık görmektedir? Milletin bize vermediği yetkiyi Sayın Kılıçdaroğlu nasıl sunabilmektedir? Bu ne cürettir, bu ne pişkinliktir?"

"CHP'nin tutarlılık imtihanından geçeceği çok açıktır"

Bahçeli, Meclis Başkanı seçimi ile ilgili olarak da "MHP, tüm oylamalarda Meclis'te bulunarak Sayın İhsanoğlu'nu sonuna kadar destekleyecek ve demokratik tavrını gösterecektir. Sayın İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı olması yönünde siyasi faaliyet gösteren CHP'nin, TBMM Başkanı seçiminde tutarlılık imtihanından geçeceği çok açıktır" şeklinde konuştu.

"Dördüncü turda 80 tane geçersiz oy çıkacak"

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndan ayrılırken de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TBMM başkanlığı seçimi ile ilgili olarak Bahçeli, dördüncü turda da kendi adaylarına oy kullanacaklarını belirterek, "80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki 'iki adayın dışında oy pusulasında isim yok; o zaman ne yapacaksınız?' 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir, bunun manası odur" dedi.

"Güvenlik kuşağı gecikmeksizin tesis edilmeli"

"Güney hudutlarımızın öbür yakasında sınır ve derinliği net olarak belirlenecek bir alan üzerinde güvenlik kuşağı gecikmeksizin tesis edilmelidir" diyen Bahçeli, "Bunun için vakit kaybetmeye lüzum yoktur. Bu bir savaş çağrısı değil, nefsi müdafaa ve milli güvenliğimizi sağlama alma, Türkiye’nin caydırıcılığını gösterme iradesidir" şeklinde konuştu.

"Türk milleti, MHP'ye ana muhalefet görevi vermiştir"

Türk milletinin MHP'ye ana muhalefet görevi verdiğini ve bunun çok açık olduğunu dile getiren Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sandıktan çıkan sonucu etraflıca yorumladığımızda karşımıza bu yalın ve yakın gerçek çıkmaktadır. Bize verilen ana muhalefet görevi koalisyon arayışlarına kapalı durmak, peşinen ve ön yargılı bir tavırla muhtemel görüşmelere yüz çevirmek demek değildir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA