• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
8 Milyon m²yi kapsayan örnek çalışma
14 Nisan 2013 Pazar 16:10

8 Milyon m²yi kapsayan örnek çalışma

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen fidan dikim bayramı etkinliğinde, 10 bin fidan toprakla buluştu.
Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen “fidan dikim bayramı” etkinliğinde, 10 bin fidan toprakla buluştu. Sille'de gerçekleşen fidan dikimi programa sivil toplum kuruluşları, çeşitli okullardan öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 Selçuklu Belediyesi ilçeye kazandırdığı modern parkların yanısıra yürüttüğü ağaçlandırma çalışmalarıyla da Konya'nın ve Selçuklu'nun yeşil dokusunu arttırmaya devam ediyor. Sille'de gerçekleşen “Fidan Dikim Bayramı” etkinliğine 7'den 70'e her yaş grubundan insan katılırken, 10 bin fidan toprakla buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Ak Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya ile birlikte çeşitli okullardan gelen öğrencilerle fidan dikti.
Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen “fidan dikim bayramı” na Ak Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol ve Mustafa Yazlık, Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Mustafa Sungur, Ak Parti İl ve İlçe Yöneticileri, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, Selçuklu Değerler Eğitimi SEDEP’in uygulandığı okulların okul temsilcileri ve öğrenciler, KONDAK İzcilik ve Dağcılık Klubü, Türkiye Muharip Gazileri Derneği, ÇEKÜD Vakfı, DERSİAD Derneği, TELEFER Ortaokulu İzci Grubu, Dost Gençlik İzcilik Grubu, Selçuklu İzcilik Spor Grubu, AKÇED ve Bisiklet Yarenleri Derneği  gibi sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.   
Ormanlarımızı Koruyalım, Yeşil Dokuya Sahip Çıkalım
Her bahar olduğu gibi bugünde her yaş grubundan insanların olduğu bir törenle ağaç dikiyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Artık bir gelenek haline geldi. Her yaş grubundan 3-4 yaşında çocuklarımız ve 70-80 yaşında büyüklerimizle birlikte herkes güzel bir telaşla elindeki fidanı topakla buluşturmaya çalışıyoruz. Konyamızda böyle ağaçlandırma çalışmalarının yapılması çok önemli. Tüm sivil kuruluşlarımıza, okullarımıza bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi ki burada şunu da hatırlatmak lazım. Fidan dikmek kadar yeşil alana bakmak, sahip çıkmak özellikle mahallerimize yapmış olduğumuz parklarda özen göstermek, zarar verilmemesi konusunda bilgilendirmek de çok önemli. Dikmek kolay iş, bakmak çok zor iş. Bunu da hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Orman Bölge Müdürlüğümüze, Ak Parti İl Teşkilatımıza, İlçe Teşkilatımıza ve bugün bizimle olan tüm sivil toplum kuruluşlarına, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bugün 10 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Tabi ağaçlandırma çalışmalarımız yıl içerisinde devam ediyor, ama bugün vatandaşlarımızla birlikte 10 bin fidan toprakla buluşmuş olacak” dedi.  
Selçuklu Güzel İşler Yapıyor
Böyle güzel bir günde Selçuklu Belediyemizin öncülüğünde düzenlenen ağaç dikme etkinliğine katılmaktan mutluluk duyuyorum diyen Ak Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya; “Selçuklu Belediyemiz gerek barajda gerekse Sille’de birtakım imar faaliyetleri ve güzelleştirmeler yapıyor. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmaları var. Buralar mesire alanları olacak. İnşallah Konyalıların nefes alabileceği mekanlar olacak. Tabi ormanın olduğu yere yağmurda geliyor, buralar yetiştiğinde berekette olacak inşallah. Artık yeşil Bursa değil yeşil Konya diyeceğiz. Çünkü hem Konya
Belediyelerimizde yeşillendirme faaliyetleri çok fazla, hem de Konya halkımızda ağaçlandırma, yeşillendirme bilinci çok arttı. Bu anlamlı etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Ormanlar Geleceğimiz
Ormanların bir ülkenin sigortası hükmünde olduğunu söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Mustafa Sungur; “Balkanlığımızın sloganı “toprak ve su varsa hayat vardır”. Selçuklu Belediyesi de bu bağlamda güzel işler yapıyor. Yapılan çalışmalardan dolayı Selçuklu Belediye’mizi tebrik ediyoruz. Bütün Selçuklu halkını burada görmekten de mutluyuz. Bu anlamlı etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 
8 Milyon m²’yi Kapsayan Örnek Çalışma
Her yıl bu mevsimde büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin yürütmüş olduğu ve değişik bölgelerde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına bugün bir yenisini daha ekliyoruz diyen Ak Parti Konya İl
Başkan Yardımcısı Mustafa Varol; “ Geçen sene bu bölgede bir bölüm ağaç dikmiştik, bu sene de diktiğimiz ağaçlarımızı kontrol etme imkanı da oldu. Çok güzel yetişmişler. Bu bölgede ciddi bir ağaçlandırma olduğunu biliyoruz. 8 milyon m² bir alanı içine alan bir çalışma. Bütün insanlarımızı, çocuklarımızı burada görmekten ve buradaki ağaç dikme faaliyetine katılmalarından dolayı çok memnun olduk. Selçuklu Belediyemize ve burada bulunarak ağaç dikme faaliyetine katılan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.     
Ormana Verilen Önem Ülkelerin Uygarlık Düzeyini Gösterir
Ülkelerin uygarlık düzeyini tespit etmek için tüm dünyada o ülkenin orman alanlarına, ağaç dikim sahalarına bakıldığını belirten Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık; “ Ülkemizde de hamdolsun  son yıllarda özellikle Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Belediyelerimizin ve iş adamlarımızın gayretiyle büyük oranda ormanlarımızın geniş alana yayılması ve korunması bilinci yerleşmiş durumda. Özellikle bu konuda dinimiz de ormana ve ağaca çok büyük önem veriyor. Öyle ki ağaçların gölgesinden, meyvesinden her kim faydalanırsa dikene de sadaka sevabı yazılacağı ve kişi öldükten sonra da amel defterinin kapanmayacağı bizlere bildiriliyor. Ben bu çağrıya kulak veren Selçuklu Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir etkinliğe aileleriyle, çocuklarıyla eşlik eden hemşehrilerimizi kutluyorum” dedi.
Fidan dikme etkinliğinin ardından programa katılan misafirlere Selçuklu Belediyesi etli pilav ikramında bulundu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA