• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
76 yatırımcıdan 54üne hibe desteği
28 Nisan 2014 Pazartesi 13:31

76 yatırımcıdan 54'üne hibe desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında 76 yatırımcıdan 54'ü hibe desteği almaya hak kazandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında 76 yatırımcıdan 54'ü hibe desteği almaya hak kazandı. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında uygulanan Ekonomik Yatırımlar 8. Etap Başvuruları için Konya İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne 76 yatırımcı projelerini teslim etti. İl ve Merkez Proje Değerlendirme Komisyonları, teslim edilen 76 proje içinden 54’üne hibe desteği vermeyi uygun gördü. Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hibe desteği kazanan projelerden 28 tanesi yeni tesis, 24 tanesi kapasite artırımı ve teknoloji yenileme, 2 tanesi de tamamlama yatırımı niteliğinde olduğu bildirildi. Açıklamada yatırım konuları itibariyle projelerin 27’sinin bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 13’ünün tarımsal ürünlerin depolanması, 8’inin hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 3’ünün soğuk hava deposu, 2’sinin hayvansal orijinli gübrelerin işlenmesi ve paketlenmesi, 1’inin de alternatif enerji üretimine yönelik projeler olduğu belirtildi. Projelerin yatırım maliyetinin 42 milyon TL olduğu, bu yatırımların tamamlanması halinde yatırımcılara 18,8 milyon TL tutarında hibe desteği verileceği belirtilirken, 559 kişiye de istihdam sağlanması hedefleniyor. 
Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında geçmiş 7 etapta 142 projeyi yatırıma dönüştürmüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA