• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
75. Yıl Lisesinden Türkmenoğluna ziyaret
22 Aralık 2011 Perşembe 16:27

75. Yıl Lisesi'nden Türkmenoğlu'na ziyaret

Konya Meram 75. Yıl Lisesi öğrenci ve öğretmenleri AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlunu makamında ziyaret etti.

 AK Parti Konya Milletvekili Av. Ayşe Türkmenoğlu, Konya’dan gelen bir grup öğrenciyi makamında ağırladı. Meram 75. Yıl Lisesi’nden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yerinde tanımak için Ankara’ya gelen öğrencilere Okul Müdür Yardımcısı Şükrü Tuncer ile Coğrafya Öğretmeni Münir Karataş refakat etti.

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni gezen öğrenciler, daha sonra Türkmenoğlu’nun makamında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

 Ziyaretlerinden dolayı Meram 75. Yıl Lisesi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, eğitimin önemine işaret etti. Eğitimin sadece okullarda değil, sosyal hayatı ilgilendiren diğer mekânlarda da verilebileceğini kaydeden Türkmenoğlu, ülkemizin yasama organı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yerinde görmelerinin öğrenciler açısından büyük bir kazanım olduğunu ifade etti.

 Standart eğitim etkinliklerinin yanı sıra sosyal etkinliklere de vakit ayırdıkları için 75. Yıl Lisesi eğitimcilerine teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, “Standart eğitimin dışına çıkarak öğrencilerin daha fazla bilinçlenmesi için gerçekleştirilen çeşitli sosyal etkinlikler, eğitimdeki kaliteyi yükselteceği gibi öğrencilerin motivasyonunu da arttıracaktır. Düzenlediğiniz bu program sayesinde öğrencilerimiz, Türkiye’nin yasama organını gördü, milletvekilleriyle, meclis çalışanlarıyla tanıştı, işleyişi öğrendi. Edindikleri bu bilgiler, ileriki yaşamlarında öğrencilerimize büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA