• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
70 akrabasını SGKda işe sokmadın mı?
18 Ağustos 2010 Çarşamba 16:03

'70 akrabasını SGK'da işe sokmadın mı?'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, katıldığı televizyon programında yine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlunu eleştirdi. Gökçek, 'Kılıçdaroğlunun annesi Ermeni mi?' diye sordu

Katıldığı televizyon programında yine Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in sert eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nın annesinin Ermeni olup olmadığını soran Gökçek, “Ben bu konuyu, hiçbir zaman durup dururken anlatmadım. Benim için Ermeni, Kürt, Türk, Laz, Çerkez ayrımı yoktur. Bana soru sorulduğu için cevap verdim. Kendi kendime asla, hiçbir yerde böyle bir konu açmadım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun mezhebi alevidir. Alevi vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde siyaset yapıyor. Annesi ile ilgili etnik durumu sorulduğunda da kendisi bunun etrafında dolaşıyor. Kendi kimliği ile dolaşmıyor. Dedesinin eşkıya olduğunu da kendisi söyledi. Sen bunları söylersen, bir yerde de sorulursa, sorumlusu ben miyim?” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun havuzlu villası olması hakkında konuşan Gökçek, “Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Başbakan’a karşı ‘ben havuzlu villada oturmam’ diyerek kendi ağzına pelesenk etti bu lafı. Gün oldu devran döndü, şu an kendisinin havuzlu villası var. Halk tipi, kooperatif olduğunu söyledi ama halk tipi olmadığını herkes gördü” diye konuştu.

“Villa olayının arkası gelecek”

Gökçek, referandum döneminde Kılıçdaroğlu tarafından partisinin sürekli tenkit edildiğini belirterek, “Vatandaşa dedik ki; bu herkesi itham eder ama ispat edemez. Benim için 168 $’a sayaç aldı dedi. 26 $ çıktı. Ortaya çıkınca da ben yem atmıştım dedi. Ben dersimi iyi çalışırım, yem atmıyorum. Havuzlu villası var dedim, yakaladık. Kendisi kamuoyuna hile hurdasız, sütten çıkmış ak kaşık olarak takdim edildi ama Sosyal Sigortalar döneminde yaptıkları ortaya çıktı. Önümüzdeki günlerde havuzlu villa olayının da başka safhası gelecek. Arkası yarın gibi olacak. Herkes beklesin. İkinci haber birinciden büyük” şeklinde konuştu.

Havuzlu villa almanın günah olmadığını vurgulayan Gökçek, “Parası pulu olan, ortalama geliri olan herkes alıp oturur. Ama oturmam deyip de oturamazsın” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde sahtekarlık yaptığını iddia eden Gökçek, “14 yaşındaki çocuğunu okula giderken okul saatleri içinde 61 gün sigortalı yaptın mı yapmadın mı? Kızını torpille Vakıflar Bankasına soktun mu? 10 aylık torununu 2008’de çıkan kanundan 2 gün önce sigortalı yapıp devlete karşı sahtekarlık yaptın mı? Yürek ister çıkıp söylemek için” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun kongredeki tabirinin, akrabalarına arka çıkmayacağı yönünde olduğuna dikkat çeken Gökçek, “SSK Genel Müdürü iken eşinin ve annesinin kızlık soyadını taşıyan 70 akrabasını işe aldırmış. Biz ortaya çıkarttık. Bir laf söylüyorsan arkasında dur” şeklinde iddialarını sürdürdü.

CHP’nin Gençlik Kollarının duvarlara yazdığı sloganlara yönelik açıklama yapan Gökçek şunları kaydetti:

“15- 20 yere yazmışlar. Mobeseden yakalamışlar. CHP binasına kaçmışlar, suçüstü oldular. Kılıçdaroğlu’nun bu işten haberi olmadığına kimse beni ikna edemez. Gençlik Kolları Başkanı, ‘bizim hedefimiz provokasyon değildi’ diye ağzından kaçırdı. Gerçeği söylemiş. Sana mı kaldı gerçek? Nifakçılığın, iftiracılığın ta kendisi değil mi bu?”

“Benim istihbarat kaynağım ‘Google Amca’ !”

Gökçek, şöyle konuştu: “Google Amca’yı iyi kullanacaksın. Havuzlu villayı özel araştırdım. Gazetede Kılıçdaroğlu ile ilgili bir yazı çıktı. Seferihisar’da özel bir sitede hissesi olduğu yazıyordu. Seferihisar’da böyle bir kooperatif hissesi yok. Nerede diye araştırdım. Burhaniye’deymiş. Arkadaşlar gidip baktı, çıktı ortaya.”

“MHP tabanı evet diyecek”

Referandum konusunda da açıklamalarda bulunan Melih Gökçek, “Ben Türkeş’in söylediği ifadelere inanıyorum. 9 Işık Kitabında 260. sayfada Anayasa’nın değiştirilmesi gerektiğini bizzat Türkeş söylüyor. Zaten kendisi hayattayken dışarıdan o dönem Hükümeti destekleyerek Evet dedi. Bu Hükümet Anayasa’yı değiştireceğine söz verdiği için, 12 Eylül sıkıntısını çok çektikleri için Türkeş destekledi. Ben MHP tabanının %100 evet diyeceğine inanıyorum” dedi.

“Uğur Dündar’la bana tezgah kurdular”

Gökçek, Star TV’de başta yöneticiler olmak üzere kendisi ile ilgili toplantılar yapıldığını ileri sürerek,

Uğur Dündar ortaya atılan iddialar hakkında konuşacağını söyledi. 8 iddia vardı, onları konuşalım dedik. Onlar anlaşmışlar, özel dizaynlar yapılmış, ışığı bile düşünmüşler. Benim soracağım soruların hiçbirini soramadım” diye konuştu.

“Ayakkabıyı özel olarak yırtmışlar”

Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçimlerde yırtık ayakkabı giyiyor, Gürsel Tekin’de resmini çekiyor. Özel olarak yırtmışlar ayakkabıyı. Sonra oradan kendi delegelerinin yanına giderken Etro gömlek giyiyor. Çiğ siyaset yapıyorlar.”

“PKK, AKP’ye düşman”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez’in PKK’ya af getirecekler iddiasını eleştiren Gökçek, “Türkiye’de PKK’nın en fazla düşman olduğu parti Ak Parti’dir. Tunceli’de arabalardan indirip hayır diyeceksiniz deyip gönderdiler. CHP, BDP, DP, MHP hepsi aynı saftalar” dedi.

“Bunları söyleyenlerin hepsi şerefsiz”

Belediye başkanlığı adaylığı döneminde birçok iftiraya da uğradığını kaydeden Gökçek, şöyle devam etti: “Ankara’da yapılan ne kadar bina, iş merkezi, otel, alışveriş merkezi varsa hepsinin benim olduğu söylendi. Savcılığa vermelerini söyledim. İspatlayamazlarsa şerefsiz, haysiyetsizdirler dedim. Hala hiç kimse savcılığa hiçbir belge sunamadı. Bunları söyleyenlerin hepsi iftiracı, namussuz, şerefsizdir.”

“Oğlum sadece genel müdür !”

Oğlu Osman Gökçek’e Televizyon Kanalı açtığı iddialarına cevap veren Gökçek, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Osman Gökçek’in Televizyon kanalının temsilcisi olduğunu belirtti.

Gökçek, “Oğlum kanalda mesleğini icra ediyor. Kendi hayatında, kendi deneyimini kazanıyor. Sahibi Osman değil. Kendisi orada Genel Müdürlük yapıyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu
  • 250 mahalle bekçisi aranıyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA