• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7 Haziran kader seçimi
16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:36

'7 Haziran kader seçimi'

AK Parti İstanbul milletvekili adayı gazeteci-yazar Övür ""7 Haziran seçimleri, tarihi bir kader seçimidir" dedi.

AK Parti'nin İstanbul 3. Bölge 14. sıra milletvekili adayı gazeteci-yazar Mahmut Övür, tarihi bir dönüm noktasından geçildiği için siyasetin içinde olmayı istediğini belirterek, "7 Haziran seçimleri, tarihi bir kader seçimidir. Anayasa yapacağız, tüm siyasal sistemimizin değişeceği bir sürecin içindeyiz. Bu sürecin içinde olmayı çok onurlu bir görev olarak görüyorum" dedi.

Övür, AA muhabirine, adaylık süreci ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Adaylık sürecinin karşılıklı görüşmeler sonucunda başladığını ve her zaman siyasetle yakın ilişki içinde olduğunu ifade eden Övür, siyasette geldiği noktanın, gazeteciliğin her evresinde çalışmaktan geçtiğini söyledi.

"Siyasetin içinde olmayı çok da isteyen biri değildim ama şöyle de bir gerçekle karşı karşıyayız; tarihi bir dönüm noktasından geçiyoruz" diyen Övür, 7 Haziran seçimlerinin, tarihi bir kader seçimi olduğunu vurguladı.

Övür, "Anayasa yapacağız, tüm siyasal sistemimizin değişeceği bir sürecin içindeyiz. Bu sürecin içinde olmayı çok onurlu bir görev olarak görüyorum" diye konuştu.

Seçim çalışmalarını yürüttüğü 3. bölgenin İstanbul'un en hızlı gelişen ve şehirleşme anlamında en modern aşamada olduğunu belirten Övür, medyanın içinden geldiği için vatandaşların tanıdığını ve çok hoş tepkiler aldığını dile getirdi.

Toplumun, popülist vaatlerin farkında olduğunu, gerçeği ve o vaatlerin gerçekleşmeyeceğini ama AK Parti iktidarından da neyi talep edeceğini çok iyi bildiğini anlatan Övür, çok sağduyulu tepkiler aldığını aktardı.

Milletvekili adayı Övür, "Bir kutuplaşmadan söz ediliyor, en sert gördüğüm HDP'liler. CHP'lierden daha çok tepki bekliyordum ama HDP bana daha sert geldi. Seçim çalışmaları sürecinde aldığım en sert tepki, HDP'li seçmenlerin olduğu bir kahveye girdiğimizde selam almamalarıydı" ifadelerini kullandı.

"Milletvekilini torpil aracı olarak görenler var"

Mahmut Övür, sokaktaki insanın derdini az çok bildiğini dile getirerek, çok yönlü bir gazeteci olduğu için toplumun hangi kesiminin hangi dertle hemhal olduğunu ve onlara nasıl cevaplar vereceğini iyi bildiğini söyledi.

Toplumun bir kesiminin milletvekilini "torpil aracı" olarak gördüğünü belirten Övür, bunu değiştirmeye ve milletvekilinin yasa yapıcı olduğunu anlatmaya çalıştığını kaydetti.

Muhalefetin seçim vaatlerini daha önce çok gördüklerini, hatta daha fazlasını duyduklarını ifade eden Övür, "Vatandaşımız bunun gerçekçi olmadığını biliyor. Türkiye'nin geldiği noktayla geçmişi arasında bir bağ kuran seçmen kitlemiz var. HDP, Kürt seçmenlere çok farklı bir propaganda yapıyor, 'Kürt partisine oy verin' gibi. Halbuki Kürtlerin son 12 yılda demokratikleşme ve geldiği nokta ortada, Kürtler bunun farkında" diye konuştu.

Siyasete "sivil siyasetin anayasa yapması" için girdiğini dile getiren Övür, bu dönem yeni anayasanın yapılacağını anlattı.

"Tek boyutlu bir medyadan çok çeşitli bir medyaya ulaştık"

AK Parti milletvekili adayı Mahmut Övür, medyanın sivilleşmesine yönelik çaba harcayacağını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Medyada o eski vesayetçi devlet aklının yerine daha sivil bir aklın, demokratik yaklaşımın, eleştirel tutumun etkin olduğu bir ortam için çabalayacağım. Medya kendini muhalefet partilerinin yerine koymamalı, hem muhalefet hem iktidarı eleştirebilmeli. Tek boyutlu bir medyadan çok çeşitli bir medyaya ulaştık. Geçmişte, Genelkurmay'ın ışıkları yanıp söndü mü kendini oraya endeksleyen bir medya vardı. O eski medya yapısına, paralel medyanın ve bazı sol medyanın da katılmasıyla bir blok oluştu. Bu yapı inanılmaz bir algı operasyonu yürütüyor. Yalan üzerine, iktidar düşmanlığı üzerine bir algı yürütüyor. Hiç akla hayale gelmeyecek ittifaklar oluşmaya başladı. Bugün Diyanet İşleri Başkanı'na karşı yürütülen algı operasyonuna bakın, bir ayağının paralele uzandığı, bir ayağının İsrail'e uzandığı, bir ayağının da buradaki Kürt hareketine uzandığı inanılmaz bir kirli ittifaktan söz ediyoruz. Bunlar tesadüf olabilir mi? Hepsi eski Türkiye'nin çırpınışlarıdır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA