• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7 ayda 22 ödül
31 Mayıs 2012 Perşembe 13:10

7 ayda 22 ödül

2007-2008 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, son 7 ayda farklı üniversiteler ve kuruluşlarca organize edilen ulusal düzeydeki...

2007-2008 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, son 7 ayda farklı üniversiteler ve kuruluşlarca organize edilen ulusal düzeydeki yarışmalarda 22 ödül almayı başardı. Türk Resim Sanatı’nı bir adam öteye taşıyacak, ufku geniş yaratıcı ressamlar yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Elmas, başarı grafiklerini her geçen gün yükseltebilecek potansiyele sahip olduklarını söyledi.

İŞTE ÖDÜLLERDEN BAZILARI

Son 7 ayda kazanılan ödüllerden bazıları şunlar:

RH+ Sanat Dergisi’nce düzenlenen 8. Yılın Geç Ressamları Yarışması’nda ikincilik, üçüncülük ve sergilenmeye değer eser ödülü.

II. Ulusal Ponart Guaj Boya İle Temel Tasarım Yarışması’nda 1 ikincilik, 3 mansiyon ve 6 sergilenmeye değer eser ödülü.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 9. Resim Yarışmasında 7 sergilenmeye değere eser ödülü.

İzmir’in Renkleri ve Çanakkale konulu resim yarışmalarında 2 sergilenmeye değer eser ödülü.

 

BAŞARI GRAFİĞİ YÜKSELİYOR

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nün kurulduğu günden bu yana önemli ilerlemeler kaydettiğini ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Fevzi Günüç, “İlk mezunlarını geçen yıl verdiğimiz bölümümüz, özellikle son 5 yıl içerisinde Üniversite yönetimimizin de verdiği destekle hem akademik hem de fiziki anlamda büyük ilerleme kaydetti. Öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerin özverili çalışmalarının sonuçlarını ise almaya başladık. Her biri farklı üniversiteler ve kuruluşlarca organize edilen ulusal düzeydeki resim yarışmalarından öğrencilerimizin almış olduğu toplam 22 ödül, bunun en güzel kanıtıdır. Gelecek yıllarda bu başarımızın daha da artması için hep birlikte elimizden geleni yapacağız.” dedi.

 

AMAÇ, UFKU GENİŞ, YARATICI RESSAMLAR YETİŞTİRMEK

Fakülte bünyesindeki en yeni bölümlerden biri olduklarını söyleyen Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Elmas ise, “Resim alanındaki her yarışma bizim için çok önemli. Ekim ayından bu yana katıldığımız yarışmalardan öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin gayretleri sonucu sevindirici sonuçlarla ayrıldık. Katıldığımız ancak henüz sonucu açıklanmayan yarışmalardan da güzel başarılarla döneceğimizi inanıyorum. Başarı grafiğimizi her geçen gün yükseltebilecek potansiyele sahibiz. Türk resim sanatını bir adam öteye taşıyacak, ufku geniş, yaratıcı ressamlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • NEÜ Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi Yapım ve Bağışlama Protokolü Yapıldı
  • Milletin hastanesinde çalışmalar devam ediyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA