• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
6 kamyon yardım malzemesi yola çıktı
17 Nisan 2013 Çarşamba 18:00

6 kamyon yardım malzemesi yola çıktı

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediyesinin en prestijli projesi olan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında Selçuklu ilçesinde bulunan tüm ilk ve ortaokul öğrencileri topladıkları...
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi’nin en prestijli projesi olan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında Selçuklu ilçesinde bulunan tüm ilk ve ortaokul öğrencileri topladıkları 6 kamyon dolusu yardım malzemesini, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Suriyeli yetim ve öksüzlere gönderdiler.
Selçuklu Belediyesi önünde gerçekleşen yardım gönderme programına Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, okul müdürleri, öğretmen ve birçok öğrenci katıldı. Öğretim yılının başından itibaren Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP) ismi ile belirten 8 değerin çocuklara anlatıldığını ve bu değerlerle ilgili 1 milyon 600 bin kitabın dağıtıldığını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bugün de onun en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. Yardımseverlik ayı ile ilgili çocuklarımız ciddi bir yardım toplayarak Suriyeli kardeşleriyle paylaşıyorlar. Şu anda yardım kamyonlarını buradan yolcu ediyoruz. Ama en önemlisi çocuklarımız kendilerinden bir şeyleri kardeşleriyle paylaşıyorlar ve okullarımızdan seçilen bir otobüs öğrencimiz de bu yardımların dağıtılmasına eşlik edecekler. Değerler eğitiminin en güzel örneklerinden birisi burada ortaya çıktı. Çocuklarımızın ne kadar önemli hasletler kazandıklarına şahit olduk” dedi. Başkan Altay, proje ortaklarına teşekkür etti.
Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da, “Yardım gönderdiğimiz yavrularımız orada kendilerinin yalnız olmadığı hissedecekler” dedi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ise, “Çocuklarımız Suriyeli kardeşlerinin yalnızlığını unutturma çabası içindeler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da, yapılan bu çalışmanın okullarda çocuklara öğretilen değerler eğitiminin bir meyvesi olduğunu kaydetti. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise, değerler eğitimi içerisinde yer alan yardımseverlik duygusunun bugün yapılan çalışma ile en güzel şekilde işlendiğini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından toplanan yardımların bulunduğu 6 kamyon yardım malzemesi Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Suriyeli yetim ve öksüzlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA