• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 yılda 500 bin hastaya hizmet!
14 Mart 2009 Cumartesi 15:17

5 yılda 500 bin hastaya hizmet!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, 14 Martın ülkemizin sağlıklı gelişimine katkı yapmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, 14 Mart’ın ülkemizin sağlıklı gelişimine katkı yapmasını diledi. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Özel Büyükşehir Belediye Hastanesi personeli ile yemekte bir araya gelen Başkan Akyürek, 5 yılda 500 binin üzerinde hastaya hizmet veren hastane personeline teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Özel Büyükşehir Belediye Hastanesi personeli ile yemekte bir araya geldi.
 
Elit Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Başkan Akyürek’in yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Özel Büyükşehir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gürbüz, Başhekim M. Ali Yazar ile hastanenin tıbbi ve idari personeli katıldı.
 
Özel Büyükşehir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gürbüz, hastanenin 5 yılda çok mesafe aldığını belirterek, daha verimli ve daha çok çalışarak yollarına devam edeceklerini söyledi.
 
5 YILDA 500 BİN HASTAYA HİZMET VERİLDİ
 
Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, belediyelerin temel görevinin şehrin imarının yanı sıra; insanların huzur ve mutluluğunun temini de olduğunu ifade etti. Bunun da ancak sosyal ve kültürel belediyecilikle tamamlanacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Sosyal belediyecilik faaliyetlerinin en önemli unsurlarından biri de sağlık ve sağlıklı toplum hizmetleridir. Özel Büyükşehir Hastanesi uzun yıllardır sağlık sektöründe öncülük yapan önemli biri kuruluşumuzdur. Hastanemiz bu dönemde özel hastane statüsünü aldı ve kurumsallaştı. 5 yılda 500 binin üzerinde hastaya hizmet verildi. Halkımıza verdiği hizmetle büyük bir misyona sahip olan hastanemizin başarısında emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
KONYA HIZLA DEĞİŞİYOR
 
Türkiye’de sağlık sektöründe son yıllarda büyük gelişmeler yaşandığını hatırlatan Başkan Akyürek, yerel yönetimlere yetkilerin devrinin de aynı dönemde gerçekleştiğini söyledi. Konya’da son yıllarda birçok alanda yaşanan gelişmelere dikkat çeken Başkan Akyürek, “Konya, içinde bulunanların değişim hızını fark edemediği bir şekilde ilerliyor. Sanayide, şehircilikte, eğitimde, sağlıkta ciddi gelişimler yaşadı. Eskiden tarım kenti olan Konya, şimdi aynı zamanda sanayi, turizm, kültür, eğitim ve sağlık şehri oldu. 14 Mart Tıp Bayramı’nın ülkemizin sağlıklı gelişimine katkı yapmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA