• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4+4+4 sistemini destekliyoruz
20 Mart 2012 Salı 11:35

'4+4+4 sistemini destekliyoruz'

Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla eğitimde getirilmek istenen 4+4+4 sisteminin adil ve çağdaş olduğunu belirterek dayatmacı bir anlayışla getirilen sekiz yıllık kesintisiz eğitimin biran önce
 
Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla eğitimde getirilmek istenen 4+4+4 sisteminin adil ve çağdaş olduğunu belirterek dayatmacı bir anlayışla getirilen sekiz yıllık kesintisiz eğitimin biran önce sona erdirilmesini istedi. Yayla açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Yirmi sekiz Şubat süreciyle birlikte eğitim sistemimize dayatmacı bir anlayışla sekiz yıllık kesintisiz eğitim getirilmişti. Bununla insanların istedikleri eğitimi alma hakları engellenmişti. Ayrıca bu sistemle meslek liselerinin de önü kesilerek ekonomik kalkınmamızın bel kemiği olan sanayimize büyük darbe vurulmuştu. Bu sistemi getirenlerin kendi ifadeleriyle ve uygulamalarla da gördük ki İmam Hatip Liselerinin de önünün  kesilmesine  üstün bir gayret sarf edilmiştir. Böylece hem maddi hem manevi kalkınmaya ağır bir darbe vurulmuştur.
Mustafa Yayla sözlerini şöyle sürdürdü:
         
 Tarih göstermiştir ki hiç bir adaletsizlik ve hukuksuzluk uzun yıllar payidar olamamıştır. Kesintisiz eğitimdeki haksızlık da uzun sürmemiş, geç de olsa adalet yerini bulmuştur. Bu bakımdan 4+4+4 le getirilmek istenen sistem, hem adil, hem çağdaş olduğu için  çaba sarf eden kişi ve kuruluşları destekliyor ve tebrik ediyoruz. Şu bilinmelidir ki  " bu sistemle İHL' nin önü açılacak !" diyenler farkına varmadan suç üstü yakalanıyorlar; demek ki İHL'nin önünü kendileri kapatmışlar! Artık bu çağda değişime, gelişime ayak uyduramayanlar hiç bir zaman kamuoyundan ilgi göremeyecek ve çağın dışına itileceklerdir. Yirmi birinci yüzyıl, bilimin, inanç ve fikir özgürlüğünün, saygı ve  hoşgörünün daha öne çıktığı, bunların aksinin ise çağın gerisinde kaldığı asır olacaktır.” Diye konuştu.
 
HABER MERKEZİ                                                                                                                                                                         
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA