• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
400 yeni müfettiş yardımcısı
19 Ekim 2012 Cuma 12:21

400 yeni müfettiş yardımcısı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 15-16 Aralık 2012 tarihlerinde yapılacak sınav ile 400 yeni vergi müfettiş yardımcısı alınacağını söyledi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesine 400 yeni vergi müfettiş yardımcısı alınacağını açıkladı.
AA muhabirine konuyla ilgili bilgi veren Bakan Şimşek, kayıtdışı ekonomi ile etkin mücadelede vergi denetim elemanlarının çok önemli rol oynadıklarını söyledi.
Şimşek, 10 Temmuz 2011 tarihinde kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nın Maliye Bakanlığı bünyesinde en üst düzeyde yapılandırıldığını ve Başkanlığın, mensuplarının sayısı ile de Türkiye'nin en büyük denetim birimlerinden biri olduğunu ifade etti.
Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nın kurulmasındaki amaçlardan birinin; yıllardır farklı unvan ve birimler tarafından yürütülen başta vergi incelemesi olmak üzere, teftiş, soruşturma ve araştırma gibi görevlerini tek elden ve koordineli bir şekilde yürütmek olduğunu kaydeden Şimşek, bu şekilde bir yandan kayıtdışı ekonomi ile mücadelede etkinliğin, diğer yandan da vergi denetimlerinde kalite ve verimliliğin artırılmasının hedeflendiğini dile getirdi.
Kayıtdışı ekonomi ile mücadelede vergi müfettişlerinin daha verimli olarak hizmet vermelerinin yanında, denetim gücünün sayısal olarak artırılmasının da önemli olduğunu belirten Şimşek, bu nedenle vergi müfettişlerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini vurguladı.
Maliye Bakanı, ''Kayıtdışı ekonomi ile mücadelede etkinlik ve vergi denetiminde kalite en önemli hedefimizdir'' dedi.
400 YENİ MÜFETTİŞ YARDIMCISI
Bu yıl 3-4 Mart tarihinde yapılan sınavda başarılı olup vergi müfettişi yardımcısı olmaya hak kazanan adayların atalamalarının yapıldığını ve eğitimlerinin başladığını anlatan Şimşek, 15-16 Eylül tarihlerinde yapılan sınavın yazılı bölümününde başarılı olan adayların açıklandığını, sınavın sözlü bölümünün de en kısa zamanda tamamlanacağını ve adayların hızlı bir şekilde göreve başlatılacağını bildirdi.
Vergi müfettişi sayısının artırılması amacıyla 15-16 Aralık 2012 tarihlerinde Ankara ve İstanbul'da vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacağını belirten Şimşek, bu sınav ile 400 yeni vergi müfettiş yardımcısı alınmasının planlandığını ifade etti.
Bakan Şimşek, ''Bilgi işlem teknolojilerinden de yararlanacak ciddi ve yoğun bir eğitim sürecinin sonunda alanında uzman, kendine güvenen, gelişmeye ve öğrenmeye açık, modern denetim tekniklerini kullanan vergi müfettişleri arasına katılmak isteyen yeni mezun ve kariyerinin başındaki gençlerimizi bu güzide mesleği seçmeye ve ülkelerine hizmet etmeye davet ediyoruz'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA