• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
400 Yangın Çıkan Evin Duvarında Korkunç Yüz Silueti
25 Aralık 2012 Salı 09:13

400 Yangın Çıkan Evin Duvarında Korkunç Yüz Silueti

Siirt'te evinde 4 ayda 400'e yakın yangın çıktığını ileri süren 35 yaşındaki Zeki Toprak herkesin dikkatini çekti.
Kentin, Evren Mahallesi'nde eşi, çocuğu ve annesiyle birlikte oturan işsiz Zeki Toprak, bugüne kadar 4 ayrı mahalleye taşınmasına rağmen her gittiği evde doğa üstü güçler tarafından yangın çıkarıldığını ileri sürdü. Zeki Toprak, önceleri yangınların elektrik kontağından çıktığını sandıklarını belirterek, "Yangınlar artınca Tedaş'a haber verdim. Gelip baktılar, yangınların elektrik kontağından çıktığı yönünde hiçbir ize rastlanmadı. Yangın çıktığı yeri temizledik eşyalarımızı yerleştirdik. Ertesi gün aynı yerde yine yangın çıktı" dedi.
'YANGIN SONRASI ORTAYA ÇIKAN KORKUNÇ YÜZ' videosunu izlemek için tıklayınız..
Yangınların yanı sıra evdeki eşyanın belli aralıklarla anlaşılmaz bir şekilde dağıtılıp saçıldığını da ileri süren Zeki Toprak, yanan eşyasını göstererek yardım istedi.
Toprak Ailesi'nin fertleri, evde ateş yakamadıklarını söyleyince sıcak yemek yardımı yapılmaya başlandı.
Siirt Valiliği başta olmak üzere ilgili kuruluşlar Toprak Ailesi'nin esrarengiz yangın iddialarında gerçeği ortaya çıkarmak için çalışma başlattı. Zeki Toprak'ın yardım alabilmek için yangın iddiasında bulunduğu ihtimali de değerlendirilirken, gerekirse aile fertlerinin sağlık kontrolünden geçirileceği belirtildi
Toprak, ailenin 5. sınıfta okuyan kızları Melek’in kullandığı mont, kitap ve okulda oturduğu sıranın örtüsünün de sınıfta yandığı ileri sürülmüştü. Toprak ailesinin fertleri, evde ateş yakamadıklarını söyleyince sıcak yemek yardımı yapılmaya başlanmıştı. Siirt Valiliği başta olmak üzere kuruluşlar Toprak ailesinin esrarengiz yangın iddialarında gerçeği ortaya çıkarmak için çalışma başlatmıştı. Olayın medyaya yansımasının ardından Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Kuran’da cin diye bir varlığın bulunduğunun altını çizerek, yangınların “cinlerin işi olabileceğini” ima etmişti.
VALİ: BİZDE ÇARESİZİZ
Siirt Valisi Ahmet Aydın, ailenin 4 çocuğunun bulunduğunu, ikisinin okula gittiğini ve sadece bunlardan birinin okulunda olayların gerçekleştiğini belirterek, “Bunun neden olduğu açıklanamıyor. Mesela çocuğun okulda aniden kitapları yanıyor. Bunu çözümlemek mümkün değil. Biz valilik olarak maddi anlamda elimizden geleni yapıyoruz. Siirt Üniversitesi’nden hocalar ilgileniyor, rektör takip ediyor. Müftülükten hocalar ise cin olabileceğini söylüyor. Fiziksel olarak bunu açıklamak mümkün değil. Şimdi aile İstanbul’dan bir hocanın numarasını bulmuş. Bu hoca daha önce böyle bir şey yaşayan bir ailenin sorununu çözmüş. ‘Bizi ona gönderin’ dediler, şimdi onları İstanbul’a göndereceğiz. Biz de çaresiziz ve maddi olarak arkalarındayız” dedi.
MÜDÜR: BEN DE ŞAHİT OLDUM
Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın da, olayın kendilerine 3-4 ay önce intikal ettiğini, inceleme için gittiklerinde de evde yangına şahit olduklarını aktardı. “Yangın çıkan odada o anda kimse yoktu” diyen Sayın, kendilerinin de korktuğunu kaydetti. Sayın, müftünün “cin olabilir” açıklamalarını hatırlatarak, “Ev sahibi Zeki Toprak, bana daha önce Irak’tan hoca getirterek okuttuklarını ve o dönem yangınların biraz azaldığını fakat sonra yeniden arttığını aktardı. Biz ekonomik olarak yardımda bulunuyoruz ama bu olay bana ekonomik değil gibi geliyor” dedi. Sayın, kimsenin olayın önüne geçmek için bir şey yapamadığını da sözlerine ekledi.
DÜŞÜNCE GÜCÜ MÜ?
Metafizik uzmanı Gökhan Hani, bunun parapsikolojide “Pyrokinesis” adı verilen yetenek olabileceğini söyledi. Hani, kişinin bilinçsiz şekilde düşünce gücü enerjisiyle ateş oluşturması durumu olarak tanımlanan Pyrokinesis’in doğuştan gelen, kontrol altına alınabilir bir yetenek olduğunu söylüyor. Hani, bu kişilerin enerji gücünün arada duvar bulunsa da bulunmasa da 30 metrelik bir alan içerisinde etkili olduğunu belirterek, “Yaşananların cinlerle ilgisi yoktur. İmajinasyon adını verdiğimiz tedavi yöntemi ile kişiye antitez olarak yapılan su telkini ile bu yetenek kontrol altına alınabilir” diye konuştu.
PİROMANİ OLABİLİR Mİ?
Psikiyatristler ise olayın “Piromani” diye bilinen davranış bozukluğu ile açıklanabileceğini söylüyorlar. Prof. Dr. Sedat Özkan, olayın kendisinde ilk olarak özellikle çocukluk döneminde görülen davranış bozukluğu ‘piromani’yi aklına getirdiğini belirterek, “Piromanide kişi kasti veya belirli bir amaca yönelik olmadan yangın çıkartabiliyor. Burada esas olan şu: Kişi belli bir somut amaç veya bir hedef veya çıkar olmadan tam bilinçli değil, yarı bilinçli bir şekilde yangın çıkartıyor” dedi.
Haber365
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA