• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
40 ülke Konya tenceresi kullanıyor
06 Nisan 2009 Pazartesi 17:03

40 ülke Konya tenceresi kullanıyor

İşte Konya'dan 40 ülkeye tencere ihraç eden firma...
Konya'da 19 yıldır ev gereçleri üretimi yapan Savaşan Emaye, ürettiği ve Grandeur markasıyla piyasalara sürdüğü yapışmaz tencere, tava setleri ve ısı cihazlarıyla bugün 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Savaşan Emaye ve Soba Sanayi Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür, 2009 yılı hedeflerinin alüminyum tesisi kurmak ve bu tesislerinde alüminyum üzeri teflon üretimini gerçekleştireceklerini söyledi.  
 
Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Savaşan Emaye ve Soba Sanayi üretim tesislerinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Başkan Büyükhelvacıgil’e, Savaşan Emaye ve Soba Sanayi Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür, üretim tesisleri hakkında bilgi verdi.
 
40 ÜLKEYE TENCERE SATIYORUZ
 
Firma olarak 37 yıl önce ilk olarak katı yakıt sobası imalatı ile faaliyetlerine başladıklarını ifade eden Çokyürür, faaliyetine başladıkları günden itibaren 1988 yılına kadar artan üretim kapasitesi ve istihdamıyla yıllık 60000 adet katı yakıt sobası imalat kapasitesine ulaştıklarını söyledi. 1990 yılında büyüyen üretim hacmini karşılamak için emaye tesisini kurduklarını ve yine aynı yıl emaye mutfak eşyası sektöründe de faaliyetlerine başladıklarını anlatan Çokyürür, “1997 yılına kadar Emaye Mutfak Eşyası sektöründe Türkiye’de aranan bir marka haline gelen Savaşan Emaye ilk ihracatını da aynı yıl yapmış ve yurt dışı faaliyetlerine başlamıştır. Firmamız her yıl daha da artan ihracat hacmiyle 2000 yılına kadar 35 ülkeye yapmış olduğu ihracatla yurt dışında da aranan marka olma başarısını göstermiştir. Yıllık 1 milyon 500 bin parça alüminyum tencere, 4 milyon 500 bin parça emaye tencere, 1 milyon 500 bin parça emaye üzeri yapışmaz ürünlerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Üretimimizin yüzde 95’ini 40 ülkeye ihraç ediyoruz.”dedi.
 
İNSAN SAĞLIĞINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
 
Gelişen teknolojiler ve yeni pazar talepleri doğrultusunda Savaşan Emaye olarak insan sağlığına büyük önem verdiklerine dikkat çeken Çokyürür, “Firmamız gelişen teknolojileri ve yeni pazar talepleri doğrultusunda 2001 yılında Non-Stick (yanmaz-yapışmaz) üretim tesisini kurmuş, Grandeur markasıyla emaye üzeri Non-Stick teknolojisinin öncülerinden olmuştur. Halen bu teknolojide “Grandeur” markası Türkiye’de söz sahibi bir markadır. Bunu da tüketici için en kullanışlı ürünleri tasarlayarak sağlamıştır. Kitlelere özel ürün değil, kişilere özel ürünler sunmaktır. Bu hedefle yola çıkan Grandeur markası müşterilerine, 9 farklı sap/kulp, 6 farklı kapak, 23 farklı renk, 18 farklı kaplama dekor, 94 farklı ürün grubu, 28 farklı formda binlerce çeşit sunmakta, bu özelliğiyle sınıfında tek marka olma özelliğine sahiptir.”diye konuştu.
 
KALİTE VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ OLMAZSA OLMAZIMIZ
 
Firma olarak tüketiciler için en yüksek teknolojiyi kullanarak, kaliteden ödün vermeden, sürekli kendilerini yenileyerek, Ar-Ge’ye yatırım yaparak ve müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutarak, bugün olduğu gibi gelecekte de en yeni ve kaliteli ürünleri sunmaya devam edeceklerini belirten Çokyürür, “Grandeur markası, bütün bu seçenekleri ve avantajlarıyla yurt içinde ve yurt dışında satış trendini her geçen gün daha da yükseltmeyi hedeflemektedir. Grandeur ürünlerini müşterisine, kalite, kullanışlılık, kişiye özel tasarım seçenekleriyle sunan firmamız, müşterilerine daha kaliteli ve estetik ürünler sunmak amacıyla Ar-Ge ve Kalite Kontrol Laboratuarımız son iki yıldır faaliyettedir.”şeklinde konuştu.
 
ALÜMİNYUM TESİSİ KURACAĞIZ
 
Savaşan Emaye’nin bu yıl için hedefini de açıklayan Çokyürür, “2009 yılında alüminyum tesisi kurmayı hedefliyoruz. Bu tesisimizi faaliyete geçirdiğimizde alüminyum üzeri yapışmaz ürün üretmeyi düşünüyoruz.”dedi.
 
ZORU BAŞARAN SANAYİCİLERİMİZİ KUTLUYORUM
 
KSO Başkanı Büyükhelvacıgil, küreselleşen dünyada yaşanan krize rağmen Konyalı sanayicilerin azim ve kararlılıkla üretmeye devam ettiğini ve ülkemize istihdam, katma değer sağladıklarını belirtti.  Büyükhelvacıgil, başarılarıyla örnek olan Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Çokyürür’ü bütün sıkıntılara rağmen üretime devam ettikleri ve ihracat yaparak zoru başardığı için kutladı ve başarılarının devamını diledi.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA