• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
40 ton atık ekonomiye kazandırıldı
07 Temmuz 2009 Salı 18:00

40 ton atık ekonomiye kazandırıldı

Meram Belediyesinin AB destekli ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanımı projesinin performans değerlendirme sonuçları yüz güldürdü.
Meram Belediyesi’nin AB destekli ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanımı projesinin performans değerlendirme sonuçları yüz güldürdü.

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Belediye Hizmetlerinde Türk-AB Diyaloğu’nun Geliştirilmesi konulu seminer bugün Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminere Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Meram Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meram Belediyesi Müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Meram Belediyesi’nin AB destekli ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanımı projesinin de değerlendirildiği toplantıda AB yolunda yerel yönetimlerin aldığı mesafeyi anlatan bir konuşma yapan Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslar arası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çemrek Türkiye’nin AB yolculuğunun 50 yıl öncesine dayandığını belirtti.
 
Çemrek, AB ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin uzun ve ince bir yolda ilerlediğini kaydetti. Öğretim Görevlisi Çemrek’ten sonra kürsüye gelen Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ise konuşmasında şunları kaydetti; “Öncelikle bu projenin hayata geçmesine, olgunlaşmasına ve bugünlere kadar taşınmasına destek veren personelimize ve değerli öğretim görevlilerine teşekkür etmek istiyorum. Az önce perdeye gelen tanıtım filminin temasında da verildiği gibi artık mesafelerin kısaltılması gerekmektedir. Biz Meram Belediyesi olarak bünyemizde AB Projelerinin değerlendirileceği bir büroyu hayata geçirdik. Projesi olan ya da detaylı bilgi almak isteyen hemşerilerimiz bu büromuzu ziyaret edebilirler” dedi.
 
Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’dan sonra kürsüye gelen Proje Koordinatörü Recep Kula ise proje hakkında performans rakamlarını açıkladı. Kula’nın verdiği bilgilere göre proje sonunda bugüne kadar 40 ton atık ekonomiye kazandırıldığı gibi projenin hayata geçmesinde yapılan eğitimlerde yüzde 500, geri dönüşüm kovalarının dağıtımında yüzde 600 ve projenin uygulandığı hane sayısında ise yüzde 500’lük bir başarı elde ettiğini vurgulandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA