• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3Gnin kalbi Konya olacak
24 Aralık 2010 Cuma 11:11

3G'nin kalbi Konya olacak

Televizyon kanalları, Web siteleri, devlet kurumları, tarafından kullanılan 3G cihazları artık Türk şirketi tarafından üretiliyor.
Konyalı Signal 3G isimli firma tarafından üretilecek cihazlara daha uygun fiyatlara sahip olunabilecek.

Birkaç saniye içinde canlı yayına geçebilen Signal 3G, habercinin tek başına haber yaparken canlı yayına geçmesine olanak sağlıyor. Haber başına düşen birim maliyet minimum seviyeye çeken 3G cihazı, verimliliğin ve yayın kalitenin artmasını sağlıyor.

Signal 3G çok maliyetli canlı yayın araçlarının sayısını azaltılmasına olanak sağlayarak, daha çok canlı yayın yaparak gelir artışını avantajı sunuyor. Signal 3G canlı yayın sistemlerindeki gecikme sadece 2-3 saniyeye indiriyor. Canlı yayın eskiden birkaç kişinin aynı anda birlikte çalışmasıyla yapılabilirken, Signal 3G canlı yayın sistemleri ile tek bir muhabir, her yerden canlı yayına çıkabiliyor.

Bir Türk şirketi olarak Signal 3G cihazlarını üretmeye başlattıklarını belirten şirket sahibi Ali Akın, daha önce Alman ve İsrail şirketleri üretim yaptığını 3G cihazlarını üreten ilk Türk şirketi olduklarını söyledi. Önceki yıllarda canlı yayın araçlarından yapılan yayınların artık 3,5 kilogramlık 3G Signal cihazlarıyla daha pratik haline geldiğini aktaran Akın, "Şimdi kameramanlar 3.5 kiloluk cihazla dünyada istediği yerden canlı yayın yapabiliyor. Eskiden çok daha ve maliyetli olan canlı yayın maliyetini asgariye indirmiş durumdayız. Signal 3G ile daha az çalışanla canlı yayın yapma imkanı sağlamaktadır. Elemandan tasarruf sağlıyoruz. Tek kişiyle haberi yapabilir canlı yayının gerçekleştirebiliyoruz. Daha hızlı canlı yayın yapma imkanı sunuyoruz." dedi.

Argedeki yoğun ve başarılı çalışmalarla Signal 3G'yi ürettiklerini ifade eden Akın, 3,5 kilogram ile alanında en hafif ve cihazı yaptıklarını dile getirdi. 3G cihazlarının üretimi ve kalitesiyle öncü olmak istediklerini aktaran Siğnal 3G'nin sahibi Akın, "Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi bizi bu cihazın üretmeye yöneltti. Televizyon kanalları bu cihazın kullanarak, daha fazla canlı yayın yapıyor. Bu da izleyici sayısını artırmaktadır. Siğnal 3G ile canlı yayını gerçekleştirmek artık çok daha kısa sürede gerçekleşebiliyor. Başka ülkelerden ithal edilen 3G cihazlarını kullanan kanallar şüphe duymaya başladılar. Yayınlarının başkalarının tarafından alınacağını düşünen kanal sahipleri, ürettiğimiz 3G cihazını tercih ediyor." diye konuştu.

Biz üretim yaptıktan sonra, cihazı üreten yabancı markaların fiyat düşürdüğüne dikkat çeken Akın, kendilerinin de fiyat düşürme yoluna gittiklerini, cihazı çok daha yaygın hale getirmek için çalıştıklarını söyledi. Ulusal ve yerel birçok kanala Signal 3G cihazlarını sattıklarını dile getiren şirket sahibi Akın, kanalların birkaç saniye içinde canlı yayına geçebileceklerini, Signal 3G ile yüksek kalitede canlı yayın yapabileceği ifade etti.

Signal 3G cihazlarını İtalya ve Mısıra ihraç ettiklerini aktaran Akın, teknolojik ilerlemeyi daha yakından takip ederek, tüm dünya ülkelerine ihracatı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA