• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3.Ana Jet Üssünde devir teslim
11 Ağustos 2009 Salı 14:38

3.Ana Jet Üssü'nde devir teslim

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu düzenlenen törenle görevini Hava Pilot Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez'e devretti.
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Tümgeneral rütbesine terfi ederek Hava Harp Akademisi Komutanlığı'na atanan Konya 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu düzenlenen törenle görevini Hava Pilot Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez'e devretti.
3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki Komuta-Sancak devir teslim törenine, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, YAŞ kararı ile Orgeneral rütbesine terfi ederek Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcılığına atanan 1. Hava Kuvvet Komutanı Hava Korgeneral Bilgin Balanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri, askeri personel ve aileleri katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende 3. Ana Jet Üssü'nün tarihçesi, her iki komutanın da özgeçmişleri ile atama emirleri
okundu. Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu veda konuşmasında, büyük bir onur ve gururla 2 yıl süreyle her türlü görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi. Tuğgeneral Nogaylaroğlu, "Uçmanın ve uçurmanın en bilinçli ve fedakar örneklerinin sergilendiği tüm faaliyetleri görmenin ve en önemlisi 2007 yılında göreve başladığımda ortaya koyduğum tüm hedefleri gerçekleştirmenin bahtiyarlığına erişmiş bir komutan olarak sizlere veda ediyorum" dedi.

25 YIL ÖNCE EĞİTİM ALDIĞI ÜSSE KOMUTAN OLDU
Tuğgeneral Nogaylaroğlu'na komutanlık forsu ve şildini vererek konuşan Hava Pilot Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez ise, 25 yıl önce harbe hazırlığa geçiş eğitimi için geldiği 3. Ana Jet Üssü'ne atanmanın gururu ve heyecanını yaşadığını söyledi. Tuğgeneral İrez, Anadolu Kartalı ve Ehtes gibi dünyanın sayılı ve prestijli eğitim merkezleri arasında yer alan 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nın seçkin bir yere sahip olduğunu belirterek, "Üs Komutanlığı önümüzdeki yıllarda da Türk Hava Kuvvetleri'ne çok büyük bir güç,
vizyon ve atılım sağlayacak, milli havadan ihbar uçağı ve yeni nesil savaş uçaklarına ev sahipliği yapmak üzere hazırlık yapmaktadır. Asli görevimiz Türk hava sahasının emniyetle muhafazası ve müdafaasıdır" şeklinde konuştu.
Komutanlık forsunun çekilmesinin ardından Tuğgeneral Nogaylaroğlu, Tuğgeneral İrez'e Sancağı öperek teslim etti. Birlik flamasını ise 1. Hava Kuvvet Komutanı Hava Korgeneral Bilgin Balanlı, Tuğgeneral Nogaylaroğlu'ndan alarak Tuğgeneral İrez'e verdi. Sancak sicil defterini imzalayan Korgeneral Balanlı, yakından tanıdığı her iki komutana da başarılar diledi. Ülkemizin çok hassas ve sıcak coğrafyasında büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan 1. Hava Kuvvet Komutanlığı bünyesinde yer alan 3. Ana Jet Üssü'nün
modern silah sistemleri ve yüksek eğitim seviyesine sahip olduğunu bildiren Korgeneral Balanlı, komutası altında bulunmasından güç aldığı üstte her türlü görevin eksiksiz yerine getirildiğini sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA