• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Vergi Haftası etkinlikleri büyük önem taşıyor"
25 Şubat 2013 Pazartesi 22:50

"Vergi Haftası etkinlikleri büyük önem taşıyor"

Konya Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz, Grup Müdürleri Abdullah Coşkuner, Tayfun Soysal ve Veysel Bostan ile birlikte Vergi Haftası sebebiyle Konya SMMMO Başkanı İsmail Turanı ziyaret etti.
Konya Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz, Grup Müdürleri Abdullah Coşkuner, Tayfun Soysal ve Veysel Bostan ile birlikte Vergi Haftası sebebiyle Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan’ı ziyaret etti.
Vergi Haftası ve Konya SMMMO faaliyetlerinin konuşulduğu ziyarette konuşan Oda Başkanı İsmail Turan, ”Ülkemizde sağlık, eğitim ve güvenlik gibi kamu hizmetlerinin sağlanması için vergi büyük önem taşıyor. Kamu hizmetlerinin ana geliri her zaman vergidir. Verginin adil bir şekilde algılanması ve tabana yayılması için Vergi Haftası etkinlikleri büyük önem taşıyor. Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir. Vergi bilinci yerleşmiş olan toplumların ekonomik ve kültürel yönden gelişmeleri de her zaman üst seviyede olmuştur. Borçlanarak ihtiyaç eksikliğini gidermeye çalışan ülkeler, zaman içerisinde görüyoruz ki ekonomik kriz bunalımının içine girmişlerdir. Ziyaretlerinden dolayı Vergi Dairesi başkanımıza teşekkür eder, tüm Maliye Bakanlığı camiasının ve vergi dairesi çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutlarım” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Altunyaldız: "Şehitlerimizin ruhu şad olsun"
  • Usta: "Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"
  • Davutoğlu: "Rabbim onlardan razı olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA