• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Türkiyenin demokraside geldiği nokta"
01 Kasım 2013 Cuma 14:24

"Türkiye'nin demokraside geldiği nokta"

"Milletin temsilcisi, milletvekili kardeşlerimizin kararına gösterilen saygı ve sağduyu, Türkiye'nin demokraside geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermiştir"
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, bazı milletvekillerinin TBMM çalışmalarına başörtüsüyle katılmasıyla ilgili, "Milletin temsilcisi olan milletvekili kardeşlerimizin kararına gösterilen saygı ve sağduyu, Türkiye'nin demokraside geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermiştir" dedi.
 
Sorgun, aralarında AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı'nın da bulunduğu 4 milletvekilinin, TBMM'deki çalışmalarına başörtülü katılmasıyla ilgili yazılı açıklamada, uygulamanın, TBMM Genel Kurulu'nda tarihi ve anlamlı durum olduğunu belirtti.
 
Milletvekillerinin TBMM'ye başörtülü girmeleri ve çalışmalara katılmalarıyla alakalı herhangi bir engelleme olmamasını takdirle karşıladığını ifade eden Sorgun, şunları kaydetti:
 
"4 AK Partili milletvekili kardeşimiz, hac görevlerini yerine getirdikten sonra başlarını örtmüşler ve hayatlarının geri kalanını başörtülü olarak devam ettirme kararı almışlardır. Öncelikle kardeşlerimizin haclarının kabul olmasını ve Allah'tan tekrarını nasip etmesini diliyorum. Bu konuda sağduyulu davranan herkese teşekkür ediyorum. Elbette bazı bireysel tepkiler olmuştur ama bu ortam, bu konuda ülkenin normalleşmesine yaptığı katkı açısından tarihi bir gündür. Milletin temsilcisi olan milletvekili kardeşlerimizin kararına gösterilen saygı ve sağduyu, Türkiye'nin demokraside geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermiştir. O gün o milletvekili kardeşimize 'dışarı dışarı' diye tezahürat yapanların, milletimiz tarafından bugün nasıl meclis çatısının dışına itildiği herkesin malumudur. Dolayısıyla millete rağmen hareket eden, milletin değerlerini, yaşam tarzını ve söylemini bilmeyen her türlü siyasi anlayış, dün olduğu gibi bugün de yarın da milletimiz tarafından en doğru şekilde değerlendirilip cezalandırılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle kendine yakışan tavır dolayısıyla yüce meclisimize bir kez daha teşekkür ediyor, milletvekillerimize çalışmalarında başarılar diliyorum."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA