• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Türkiye 11 yılda çok değişti"
28 Mayıs 2013 Salı 14:45

"Türkiye 11 yılda çok değişti"

Ak Parti il Teşkilatı'nın istişare toplantıları sürüyor.
AK Parti Konya İl Başkanlığı, “İstişare Toplantıları”na devam ediyor. Bu kapsamda İl Teşkilatı bu hafta KONİMSAN Briketçiler Sanayi’nde faaliyet gösteren mermerci ve briketçi esnafı ile bir araya gelerek sektörün talep ve sorunlarını konuştu. Bu kapsamda İl Teşkilatı, mermerci ve briketçi esnafı ile bir araya geldi.

Mermerci ve briketçilerle toplantı

İl Başkanlığı Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen program, Üçer Granit firmasının ev sahipliğinde KONİMSAN Briketçiler Sanayi’nde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez ve Mustafa Kabakcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanvekili Ömer Gül, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal ile AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile KONİMSAN Briketçiler Sanayi’nde faaliyet gösteren mermerci ve briketçiler katıldı.

Sorgun; “Üretmek kadar insan yetiştirmek de önemli’


AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, konuşmasının başında toplantıya ev sahipliği yaptıkları için ÜÇER Granit Sanayi firması sahibi Mustafa Küçükkaragöz ve firma yöneticilerine teşekkür etti. Bu buluşmalarla sanayici ve işadamı ve esnafın sorun, talep ve isteklerini dinleyip hep birlikte çözüm üremeyi amaçladıklarını dile getiren İl Başkanı Sorgun, konuşmasında şunları söyledi; “Konya bugün sanayisi, ticareti ve tarımı ile Türkiye’ye büyük katma değerler veriyor. En az bunun kadar insan yetiştirmeye de önem vermemiz gerekiyor. Modern çağın ve iş dünyasında ortaya çıkan ortamda insan yetiştirmenin de hayati önem arz ettiğine inanıyorum. Bu bağlamda esnaf sanayici ve işadamlarımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

Kabakcı; “Türkiye eski Türkiye değil”


AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Türkiye’nin 11 yılda çok değiştiğini dile getirdi. Kabakcı; “Şuna inanın, Türkiye artık eski Türkiye değil. Ülkeye bakıyorsunuz kendi içinde sorunlarını, eksikliklerini ve altyapısını tamamlamaya çalışan bir ülke görüyorsunuz. Bölgeden ülkeye baktığınızda da farklı bir resim görüyoruz. Bölgesinde etkili olan, aktif rol alan ve bölgesinin sorunlarını düşünen, düşünmekle kalmayıp çözüm üreten bir ülke görüyoruz. Dünya genelinden ülkemize baktığımızda ise Türkiye, büyüyen ekonomisi, sağlık, ekonomi, ulaşım eğitim ve daha birçok alandaki değişimi ile birçok dünya ülkesinin gıpta ile baktığı ülke haline gelmiş durumdayız. Bu yolda herkese çok iş düşüyor. Konya’nın da bu noktada büyük sorumluluklar aldığını görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Üzülmez; “Milletimizin desteği ile bugünlere gelindi”

Türkiye’nin blok mermer ihracatının 2 milyar dolar seviyesinde olduğunu hatırlatan AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, 2023’te 500 milyarlık ihracat hedefi dikkate alındığında mermer ihracatının da en az 70 – 80 milyar dolarlara çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Üzülmez, konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Bugün Türkiye mermer ihracatının neredeyse % 98’ini blok mermer, yani işlenmemiş mermer olarak yapıyor. Yaptığımız blok mermerler özellikle Çin’de işlenip tekrar Türkiye ve Türkiye gibi ülkelere ithal ediliyor. Bu da bizim bir eksiğimiz elbette. Yapmamız gereken şey, mermeri blok halinde ihraç etmek değil; mermeri işleyip ihraç etmektir. 2023’teki ihracat rakamlarına ancak böyle katkı sağlayabiliriz. Türkiye her alanda olduğu gibi ekonomi ve sanayide de büyük bir gelişim içinde. Bu, AK Parti iktidarı ve iktidarımızı her zaman destekleyen milletimiz ile başarıldı.”


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA