• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Terör örgütleriyle mücadelede kararlıyız"
25 Nisan 2013 Perşembe 22:04

"Terör örgütleriyle mücadelede kararlıyız"

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Tüm terör örgütleriyle mücadelede kararlılığımızın devamı bir kez daha vurgulanmıştır" denildi.

Milli Güvenlik Kurulunun 4 saat süren nisan ayı olağan toplantısının ardından bildiri yayımlandı.
 
Toplantıda halkın huzur ve güvenliğini temin amacıyla yürütülen faaliyetlerin görüşüldüğü, bu kapsamda sarf edilen çabaların kalıcı netice vermesi için alınması gerekli ilave tedbirlerin değerlendirildiği belirtilen bildiride, "Tüm terör örgütleriyle mücadelede kararlılığımızın devamı, uluslararası toplumla koordinasyon ve işbirliğinin önemi bir kez daha vurgulanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Suriye'deki gelişmelerin insani boyutu, bölgesel güvenlik ve istikrara yönelik etkileri de dahil olmak üzere tüm yönleriyle toplantıda ele alındığı aktarılan bildiride, "Bu ülkede dökülen kanın bir an önce durdurulmasına yönelik uluslararası çözüm girişimlerinde gelinen aşama ve önümüzdeki dönemde atılması öngörülen adımlar değerlendirilmiştir" değerlendirmesinde bulunuldu.

Bildiride, Türkiye'deki barınma merkezlerinde misafir edilen ve sayıları iki yüz bine yaklaşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmaların da toplantıda gözden geçirildiği vurgulandı.

Irak'ta meydana gelen gelişmelerin de toplantının gündeminde yer aldığı belirtilen bildiride, "Bu ülkede kalıcı istikrarın tesisine yönelik desteğimizin sürdürüleceği vurgulanmış, Türkiye-Irak ilişkilerinin her alanda geliştirilmesi yönündeki irademiz teyit edilmiştir" ifadesine yer verildi.

Bildirinin son maddesinde ise toplantıda, Ortadoğu barış sürecine ivme kazandırılması doğrultusundaki çabalar ve Filistinli gruplar arasındaki iç uzlaşı sürecinde meydana gelen gelişmelerin değerlendirildiği kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA