• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Tarihte ilk defa Cumhurbaşkanı seçeceğiz"
10 Mart 2013 Pazar 13:53

"Tarihte ilk defa Cumhurbaşkanı seçeceğiz"

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları toplantısı yapıldı.
Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun yoğun bir çalışma temposunun olacağı bir döneme girildiğini hatırlatarak; “Önümüzdeki 3 yılda 3 önemli seçim bizleri bekliyor. Her zaman olduğu gibi bu dönemde de sizler bizim dışarıya açılan gözümüz ve kulağımızsınız. Dolayısıyla herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli” dedi.

2014 Mart ayındaki Yerel Seçimleri’nin yaklaşmasıyla birlikte AK Parti Konya İl Başkanlığı da teşkilat çalışmalarına hız verdi. Bu bağlamda Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcıları toplandı.

İl Teşkilatı Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı tarafından İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, İl Başkan Yardımcıları Beyazidi Bestami İnan, Serpil Yakut, Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Gençlik ve Kadın Kolları başkan yardımcıları, Tanıtım ve Medya Komisyon Üyeleri ile yine Tanıtım ve Medyadan Sorumlu 31 İlçenin Başkan Yardımcısı katıldı.

Sorgun; “Sizler dışarıya açılan gözümüzsünüz”
Toplantıda söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti olarak 11 yıldır büyük heyecan ve azimle millete hizmet etmeye devam ettiklerini dile getirdi. Yapılan hizmetin ve teşkilat çalışmalarının halka daha iyi ve daha fazla ulaştırılmasında tanıtım ve medya biriminin önemli görev üstlendiğini kaydeden Başkan Sorgun, şunları söyledi; “AK Parti iktidarımız, 11 yıldır bu millete hizmet etmeye kendini adamış durumda. İşte yapılan bu hizmetleri, çalışma ve çabayı halkımıza en iyi şekilde ileten medyadır. Bu bağlamda sizler de bizim gözümüz kulağımızsınız. Bu konuda sizlere güveniyoruz. Onun için her birimizin çok iyi çalışmamız ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeniz gerekiyor. Zira sizler bizlerin dışa açılan yüzüsünüz. İl olarak Tanıtım ve Medya alanında yoğun faaliyetler yapıyoruz. Bunlardan biri olan Tanıtım Medya Günleri bir marka oldu. Bakan veya Genel Başkan yardımcısı düzeyinde her yaptığımız toplantılarımıza Konya’mızın yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının sahipleri, temsilcileri, yöneticileri, yazar ve çalışanları yoğun ilgi gösteriyorlar. En son Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız konuğumuz oldu. Bakanımız sadece Konya’ya özgü bu programdan ve basın yayın kuruluşlarımızla bir araya gelmekten çok memnun oldu ve bu faaliyetten ötürü teşekkürlerini iletti. Bu, azimli bir çalışmamın, önemsemenin, şehrini sevmenin basın yayın kuruluşlarına önem vermenin ve şehri adına bir şeyler üretme çabası içerisinde olmanın bir sonucudur..”

Sorgun; “Tarih’te ilk defa Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz”
Parti olarak yoğun bir sürece girdiklerini ve bu süreçte özellikle tanıtım ve medya birimine büyük görevler düştüğünü dile getiren Başkan Sorgun; “önümüzde 3 önemli seçim var. Belediye Başkanlığı Seçimi’nde alacağımız güzel sonuç bizi sonraki iki seçimde de başarılı kılacaktır. Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ise bizler için apayrı bir önemi var. Binlerce yıllık Türk tarihinde ilk defa kendi Cumhurbaşkanımızı kendimiz seçeceğiz. Bu noktada eğer bir görev aldıysak bunun hakkını vereceğiz. Tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte her işimizde ‘keşke şunu da yapsaydık’ yerine ‘iyi ki bunu da yapmışız’ anlayışıyla çalışıyoruz. Çünkü keşke diyen aldanmıştır. Bizler de inşallah keşke demeyeceğiz ve elimizden gelenin en iyisi için çabalamaya devam edeceğiz. Amacımız, şehrimize, ilçemize belde ve köyümüze yapılan hizmetlerde pay sahibi olmak” ifadelerini kullandı.

Sorgun; “Yeni döneme geçişi birlikte başaracağız”
Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle teşkilat olarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Sorgun, bu kapsamda yaptıkları faaliyetleri şöyle özetledi; “Büyükşehir Yasası daha tasarıyken çalışmaya başladık. Yasa yürürlüğe girdi ama bizler çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü Sayın Başbakanımıza yeni döneme en iyi geçişi biz yapacağız diye söz verdik. Bu bağlamda 31 ilçe başkanımızı topladık yeni yasayı anlattık. 22 ilçe ve 168 belde belediye başkanımızı yine topladık ve yeni dönemi anlattık. Bunun yanı sıra Büyükşehir Yasası’na Hazırlık Çalıştayları yapmaya başladık. Bunun ilkini de Beyşehir’de yaptık. Önümüzdeki hafta ise Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerimizi kapsayan ikinci toplantımızı gerçekleştireceğiz. Toplantılarımıza İl Teşkilatımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, KOSKİ Genel Müdürümüz ve söz konusu ilçelerimizin belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, ilçe ve belde yönetimleri katılıyor. Orada yeni dönemi hep birlikte istişare edip planlamalar yapıyoruz. Tabii bölgeye sizin talebiniz, isteğiniz nedir diye de soruyoruz. Amacımız yeni döneme hep birlikte geçiş yapmak. Çünkü şunu biliyoruz; istişare eden aldanmaz, iktisad eden fakir olmaz.”

Yazlık; “Görevlerinizin hakkını verin”
Başkan Sorgun’un ardından toplantı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık’ın başkanlığında devam etti. Teşkilat yapısı içerisinde önemli veya önemsiz görev, sorumluluk ya da birim olmadığını dile getiren Yazlık; “Ülkemize, şehrimize ve insanlığa dair bir derdimiz varsa ne iş ya da ne görev yapıyor olursak olalım hakkını vermek en iyisini yapma gayretinde olmak zorundayız. Ülkemizin 2023 vizyonunu hedef aldığı bu süreçte biz de varız diyorsak, fedakârlık, gayret, üretkenlik ve sorumluluk duygusuyla hareket etme mecburiyetimiz var. Başarı bir ekip çalışması gerektirir. Onun için birimlerinizle ilgili ekipler oluşturun, insanlara sorumluluklar verin ve takibini yapın. Değişik meslek ve eğitim gruplarından insanların bilgi birikim ve tecrübelerinden yararlanın. Biz İl olarak Tanıtım ve Medya biriminde İl asil ve yedek yönetim kurulu üyelerimiz, Kadın ve Gençlik kollarımız, merkez İlçe teşkilatlarımızdan oluşan 12 kişilik bir ekiple bu faaliyetleri yürütüyoruz. Bu ekibi daha da genişletme çabası içerisindeyiz. Bu ekip ruhu ve istişare ortamı başarı için olmazsa olmaz bir kriter. İl Başkanımızın da belirttiği gibi bizler partimizin gözü, kulağı ve sesiyiz. Bu bilinçle hareket ettiğine inandığım siz değerli Tanıtım ve Medya Birim Başkanlarımızın 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sürecinde de bundan önce olduğu gibi en önemli misyonu üstleneceğine, mazeret üretmek yerine çözümün bir parçası olacağına inanıyorum” dedi.

Toplantıda İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı’nın 2013 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi, Yenilenen kurumsal web sayfasının tanıtımı, ilçelerin tanıtım ve medya birimi 2013 yılı faaliyetlerinin görüşülmesi ile diğer konularda istişarelerde bulunuldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA