• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Sandıklarımıza sahip çıkacağız"
17 Mart 2013 Pazar 14:30

"Sandıklarımıza sahip çıkacağız"

30 Mart 2014teki Belediye Başkanlığı Seçimlerine her anlamda eksiksiz girmek isteyen AK Parti Konya İl Başkanlığı, Birim Başkanları Toplantılarına devam ediyor.
AK Parti Konya Hukuki ve Siyasi İşler ile Teşkilatlanma Birim Başkanları Toplantısı İl Başkanlığı’nda düzenlendi. Toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren, Hukuki ve Siyasi İşler ile Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcıları ile söz konusu birimlere üye İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Üzülmez; “Sandıklarımıza sahip çıkacağız”
Toplantıya katılarak teşkilat mensuplarına hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, önümüzde üç önemli seçimin bulunduğunu bu seçimlerde başarılı olmak için de sandıklara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Üzülmez, şunları söyledi; “Toplantımız bir hayli yoğun katılımlı gerçekleşiyor. Bu da teşkilat mensuplarımızın işine ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Öncelikle bu ilginiz için hepinizi kutluyorum. Önümüzde önemli üç seçim var. Özellikle Belediye Başkanlığı Seçimi’nde alacağımız başarı, bizleri sonraki seçimlerde de motive edecek ve başarımızı katlandıracaktır. Ancak bugünden çalışmaya başlamalı ve seçime hazırlıklı olmalıyız. Seçim gününe kadar da sandık bazlı çalışacağız ve sandıklarımıza sahip çıkacağız. Ama bu konuda sizlere çok güveniyoruz. Allah’ın izni ile üç seçimi de kazanacağız ve ülkemizi dünyanın sayılı ülkeleri haline getireceğiz.”

İnan; “Ülkemize ve milletimize hizmeti önemsiyoruz”
Yoğun katılımdan dolayı İlçe Başkan Yardımcıları’na teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan da parti olarak önemli bir döneme girildiğini bu süreçte İl Teşkilatı’nın çalışmalarına hız verdiğini kaydetti. Başkanvekili İnan; “Belediye Başkanlığı Seçimleri’ne bir yıl var. Bu süreç içerisinde İl Teşkilatı olarak hazırlıklarımızı yapmaya devam ediyoruz. Belediye Başkanlığı Seçimleri’ne büyük önem veriyoruz. Zira hükümetimiz reform niteliğinde bir düzenleme gitti. Yeni dönem ile alakalı muhalefetin tavrı malum. Ama bizler önümüze bakıyoruz, milletimizin hizmet alacağına ve ülkemizin ilerlemesine önem veriyoruz. Bu konuda teşkilatlarımızın her daim diri ve hazır olması için de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu seçimi de daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine birlikte çalışarak kazanacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

İyibildiren; “75 bin kişilik dev bir kadro ile seçime hazırlanıyoruz”
Teşkilat çalışmaları ve 2013 yılı planlaması hakkında birim başkanlarına bilgi veren İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren ise seçime 75 bin kişilik dev bir kadro ile hazırlık yaptıklarını söyledi. İyibildiren konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; “Teşkilat olarak hem üyelik çalışmalarına hem de seçim çalışmalarına ağırlık vermiş durumdayız. Bugün itibariyle Konya genelinde 350 bin üyemiz bulunuyor. Bu sayıyı daha da yukarılara çekmek için canla başla tüm teşkilat mensuplarımızla gayret etmeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra partimize üye olan vatandaşlarımıza ulaşmayı, onların fikir ve taleplerini almaya da gayret ediyoruz. Yine seçim çalışmalarımız kapsamında 350 bin üyemizin tamamının harekete geçirilmesi için çalışma başlattık. Her seçimde olduğu gibi önümüzdeki seçimlerde de sandık esaslı bir çalışma yapacağız. Konya’da 75 bin kişilik dev bir kadro ile seçime hazırlık yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki üç seçimde de başarılı olacağız.”

Birim Başkanları’na Başkanlık Sistemi anlatıldı
Konuşmaların ardından AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hülya Gök, toplantıya katılan birim başkanlarına başkanlık sistemini anlattı ve söz konusu sistemin uygulandığı ülkelerden uygulamalı örnekler verdi. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Küçük ise Teşkilat Birimi Başkanları’na 2013 yılı faaliyet raporu ve teşkilat çalışmaları hakkında bir sunum yaptı. Toplantı daha sonra Teşkilatlanma Birimi ile Hukuki ve Siyasi İşler Birimi’nin diğer çalışmaları hakkında teşkilat mensupları bilgilendirilmesi ile devam etti ve toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA